Téléfoot: Tuchel woli Trappa niż De Geę

miesiąc temu
Téléfoot: Tuchel woli Trappa niż De Geę
fot. FotoPyk

W najnowszym wydaniu programu „Téléfoot” emitowanego w stacji TF1 podano dosyć zaskakujące informacje dotyczące obsady pozycji bramkarza w Paris Saint-Germain - Thomas Tuchel woli postawić na Kevina Trappa niż sprowadzać Davida de Geę.

Nie tak dawno niemiecki trener zapowiedział, że przed startem nowego sezonu wybierze golkipera, który będzie mógł cieszyć się częstszą grą od pozostałych bramkarzy w zespole. Tym samym końca dobiegną jego dotychczasowe praktyki, w których minuty były rozdzielane pomiędzy Alphonse’a Aréolę i Gianluigiego Buffona. 

To wywołało dyskusję nad Sekwaną. Jej efektem jest możliwość odejścia z Parc des Princes wieloletniego zawodnika Juventusu, który według włoskich mediów nie zamierza jednak kończyć kariery (więcej - tutaj).

Teraz temat ten został omówiony w programie „Téléfoot”. Zgodnie z przekazanymi informacjami, Thomas Tuchel zamierza pozbyć się legendarnego bramkarza, a jego miejsce w kadrze ma zająć mający za sobą udany sezon Kevin Trapp. Podano również, że 45-latek woli postawić na swojego rodaka aniżeli wydawać krocie na angaż Davida de Gei, którego łączono z mistrzami Francji od dłuższego czasu.

Tym samym, jeśli wierzyć w powyższe wieści, w kolejnym sezonie rolę pierwszego golkipera ma pełnił rodak Tuchela. Natomiast jego zmiennikiem będzie Aréola. 

Buffon w tym sezonie w 24 meczach dziewięć razy zachował czyste konto. Trapp rozegrał 44 spotkania i w 12 z nich nie musiał wyciągać piłki z siatki, zaś Aréola uzbierał 30 występów i 15 czystych kont. ŹRÓDŁO
Téléfoot (TF1)
TAGI: Thomas Tuchel Trenerzy Gianluigi Buffon Alphonse Areola Kevin Trapp Eintracht Frankfurt David De Gea Quintana Manchester United FC Francja Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.