Borussia Dortmund robi miejsce w zespole. Hitowy transfer Raphaëla Guerreiro?!

miesiąc temu
Borussia Dortmund robi miejsce w zespole. Hitowy transfer Raphaëla Guerreiro?!
fot. FotoPyk

Borussia Dortmund robi miejsce dla Thorgana Hazarda. Wynikiem tego może być odejście z zespołu Raphaëla Guerreiro. Portugalczykiem interesuje się bowiem Paris Saint-Germain.

26-letni skrzydłowy po zakończeniu sezonu opuści Borussię Mönchengladbach. Belgowi najbliżej do Borussii Dortmund. Według „Kickera” oba kluby nadal negocjują jego transfer, co na ten moment nie jest jednak łatwe, bowiem wicelider tabeli Bundesligi nie chce wydawać na skrzydłowego więcej niż 30 milionów euro, podczas gdy jego obecny pracodawca żąda około 40 milionów euro.

Pomimo tego niemiecki dziennik utrzymuje, że latem Thorgan Hazard trafi na Signal Iduna Park. Wcześniej z klubu może jednak odejść Raphaël Guerreiro, który zwykle gra na pozycji lewoskrzydłowego. W nadchodzącym sezonie ta strona boiska ma należeć do byłego gracza Chelsea i niewykluczone, że to wymusi na Portugalczyku odejście z Bundesligi. 

Należy bowiem pamiętać, że umowa mistrza Europy z 2016 roku wygasa już 30 czerwca 2020 roku, a decyzja w sprawie jej przedłużenia nadal nie zapadła. Sytuacja 25-latka z pewnością cieszy Paris Saint-Germain, które w przeszłości było wielokrotnie łączone z lewonożnym zawodnikiem. Ogromnym zwolennikiem jego talentu jest Thomas Tuchel, który widziałby go na lewej stronie obrony.

Tym samym już latem możemy być świadkami zupełnie nieoczekiwanej dotąd przeprowadzki Raphaëla Guerreiro do Francji. Dodajmy, że nim 32-krotny reprezentant Portugalii trafił do Niemiec, grał nad Sekwaną, gdzie zresztą się urodził. W 2016 roku jego transfer zamknął się w kwocie 12 milionów euro.

Liczby 25-latka z tego sezonu prezentują się następująco: 31 meczów, sześć goli i tyle samo asyst.ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Raphaël Adelino José Guerreiro Borussia Dortmund Thorgan Hazard Borussia Mönchengladbach Thomas Tuchel Trenerzy Paris Saint-Germain FC Niemcy Portugalia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.