OFICJALNIE: De Rossi odchodzi z Romy

2 miesiące temu
OFICJALNIE: De Rossi odchodzi z Romy
fot. Swimaf [Wikipedia]

AS Roma poinformowała, że po zakończeniu sezonu jej zespół opuści Daniele De Rossi. Włoch ma kontynuować karierę w innym klubie.

35-letni kapitan „Wilków” trafił do klubowej akademii w 2000 roku. Już rok później zadebiutował on w pierwszym zespole. Od tego czasu defensywny pomocnik zgromadził 615 występów (drugi wynik w historii klubu), które okrasił 63 golami i 54 asystami. W 2017 roku przejął od Francesco Tottiego opaskę kapitańską.

Przez 18 lat zdobył z rzymską drużyną dwa Puchary Włoch, a dodatkowo sięgnął z nią po tamtejszy Superpuchar. 

Bieżący sezon w wykonaniu Daniele De Rossiego naznaczyły urazy, przez które przegapił w sumie aż 24 spotkania. Pomimo tego jeszcze nie zamierza on zawieszać piłkarskiego obuwia na kołku i zgodnie z informacjami przekazanymi przez Romę, chce kontynuować karierę z dala od Stadio Olimpico.

„Przez 18 lat Daniele był bijącym sercem naszego zespołu. Od debiutu w 2001 roku, aż po objęcie odpowiedzialności za bycie kapitanem, zawsze z dumą reprezentował Romę na boisku, stając się jednym z najlepszych pomocników w Europie. (…) W imieniu wszystkich kibiców Romy chciałbym podziękować Daniele za jego niewiarygodne poświęcenie dla tego klubu i zapewnić go, że nasze drzwi pozostaną otwarte, aby mógł powrócić do klubu w nowej roli, kiedy tylko będzie chciał” – powiedział James Pallotta, prezes Romy.

Po raz ostatni w koszulce Romy 35-latek ma zagrać za dwa tygodnie, z Parmą. Natomiast już dzisiaj o godzinie 12:45 odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem.

W bieżącym sezonie defensywny pomocnik zgromadził 22 występy. Ponadto dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i asystował przy jednym z goli.ŹRÓDŁO
AS Roma
TAGI: Oficjalnie Daniele De Rossi AS Roma Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.