Hitowy transfer Cancelo?!

miesiąc temu
Hitowy transfer Cancelo?!

Włoskie media donoszą, że na celowniku Manchesteru City znalazł się João Cancelo. Mistrzowie Anglii są ponoć skłonni wydać na Portugalczyka 60 milionów euro.

Prawy defensor trafił do Juventusu ledwie rok temu. Wówczas turyńczycy zobligowali się do zapłacenia Valencii ponad 40 milionów euro. Kwota ta jednak została rozłożona na trzy lata. W pierwszej części sezonu 24-latek prezentował się znakomicie. Przekonała się o tym m.in. nasza reprezentacja. Problem w tym, że pod koniec sezonu Portugalczyk nie gra tak dobrze, lecz ta uwaga dotyczy całego zespołu.

Okazuje się jednak, że latem „Stara Dama” może rozważyć jego sprzedaż. Do tej pory swoje zainteresowanie sprowadzeniem byłego gracza Interu Mediolan wyraził Manchester United. Teraz do walki o jego angaż włączył się drugi klub z Manchesteru. 

„La Gazzetta dello Sport” donosi, że Josep Guardiola jest gotów wydać na 14-krotnego reprezentanta Portugalii 60 milionów euro. Potencjalnie w zespole z Etihad Stadium niezwykle zwinny zawodnik miałby zastąpić Danilo, który najprawdopodobniej latem odejdzie do Interu Mediolan.

Wspomniane źródło donosi, że jednym z powodów możliwego rozstania João Cancelo z Juventusem jest fakt, iż Massimiliano Allegri nie jest zbyt wielkim zwolennikiem jego talentu. Uważa on bowiem, że 24-latek z uwagi dosyć przeciętne umiejętności obronne nie nadaje się do gry w systemie z czwórką obrońców.

Prawy defensor w bieżącej kampanii wykręcił następujące liczby: 33 mecze, gol i osiem asyst.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: João Pedro Cavaco Cancelo Juventus FC Manchester City FC Włochy Anglia Portugalia
Zobacz również
Rabiot o krok od Juventusu!
21 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.