OFICJALNIE: Aston Villa wraca do Premier League

OFICJALNIE: Aston Villa wraca do Premier League fot. Transfery.info

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy ostatni zespół, który zapewnił sobie awans do Premier League, czyli Aston Villę.

Na Wembley naprzeciw siebie stanęły jedenastki Aston Villi i Derby County. Górą byli ci pierwsi, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 2:1.

Pierwszą bramkę dla drużyny prowadzonej przez Deana Smitha zdobył w 44. minucie Anwar El-Ghazi. Holender pokonał bramkarza ekipy przeciwnej strzałem głową.

Drugiego gola, który bardzo ułatwił sprawę zespołowi z Birmingham, strzelił w 59. minucie John McGinn. Szkot skorzystał z błędu golkipera Derby i podwyższył na 2:0.

Drużynę prowadzoną przez Franka Lamparda stać było tego popołudnia tylko na jedno trafienie. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę w siatce umieścił Martys Waghorn, ustalając wynik barażowej potyczki na 2:1.

Aston Villa wraca do Premier League po trzech latach absencji. Ostatni swój mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii rozegrali 15 maja 2016 roku.

Poza zespołem z Birmingham do elity awansowały także Norwich oraz Sheffield United.