Robben przebiera w ofertach. Może zostać w Europie

4 tygodnie temu
Robben przebiera w ofertach. Może zostać w Europie

Arjen Robben nie narzeka na brak propozycji odkąd rozstał się z Bayernem.

Po dziesięciu latach spędzonych na Allianz Arena Robben żegna się z „die Roten”. Holenderski skrzydłowy nie ukrywał, że rozważa nawet zawieszenie butów na kołku, ale wygląda na to, iż na ten moment jest otwarty na spróbowanie swoich sił w nowym środowisku. Mimo 35 lat na karku nie brakuje klubów, które są zainteresowane jego usługami.

Sytuacji zawodnika przygląda się redakcja „Bilda”. Dziennik informuje, że oferty i deklaracje zainteresowania spływają ze wszystkich stron świata. Na ten moment realistycznymi opcjami są przeprowadzka do amerykańskiej Major League Soccer lub japońskiej J-League, ale na straconej pozycji z pewnością nie są europejskie ekipy. Ze Starego Kontynentu wyróżnić można cztery propozycje.

Jedną z możliwości Robbena jest powrót do ojczyzny. Skrzydłowy grał w Eredivisie przed wybiciem się na głębsze wody, a czynił to w barwach Groningen oraz PSV. Właśnie te dwa kluby poczyniły starania, by sprowadzić zawodnika z powrotem do swoich zespołów, ale mają poważnego konkurenta. Legendą holenderskiej piłki interesuje się bowiem mistrz kraju - Ajax Amsterdam. Co prawda „Godenzonen” stawiają głównie na utalentowaną młodzież, ale dyrektorzy klubu uznali, że tak doświadczony piłkarz może bardzo dużo wnieść do zespołu, który po bardzo udanej kampanii w Lidze Mistrzów zamierza celować jeszcze wyżej.

Jeśli żadna z holenderskich ekip nie przekona 35-latka, nie jest powiedziane, że jest to równoznaczne z wyprowadzką z Europy. Swoją ofertę zamierza przedstawić także SL Benfica, która liczy, że gwiazda formatu Robbena pozwoli nie tylko z powodzeniem bronić tytułu mistrzowskiego w kraju, ale też osiągnąć coś więcej w europejskich pucharach.

Robben jak do tej pory zdobywał trofea w każdym kraju, w którym występował. Może się pochwalić między innymi mistrzostwami Holandii, Anglii, Hiszpanii i Niemiec, a także wieloma krajowymi pucharami. Wraz z Bayernem sięgnął także po Ligę Mistrzów w 2013 roku.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.