CdS: Nowy trener coraz bliżej Milanu. Jest faworyt

3 tygodnie temu
CdS: Nowy trener coraz bliżej Milanu. Jest faworyt

W ostatnich tygodniach z objęciem Milanu łączono wielu szkoleniowców. Wszystko wskazuje na to, że największe szanse na podjęcie pracy we włoskim klubie ma Marco Giampaolo.

Media pisały o różnych kandydatach na następcę Gennaro Gattuso. Scenariuszem marzeń dla mediolańczyków byłoby przyjście na San Siro Mauricio Pochettino, ale od początku szanse na to były małe. Działacze Milanu brali również pod uwagę zatrudnienie Antonio Conte i Maurizio Sarriego, ale pierwszy z nich nawiązał już współpracę z Interem, a drugi jest coraz bliżej Juventusu.

Z uwagi na to Milan może przejąć 51-letni Giampaolo. Włoch jest już po rozmowach z działaczami Milanu. Jego wyciągnięcie z Sampdorii będzie łatwiejsze niż zatrudnienie prowadzącego Lazio Simone Inzaghiego, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za zatrudnieniem trenera urodzonego w Bellinzonie.


Zdaniem „Corriere dello Sport” na San Siro może zarabiać on dwa miliony euro rocznie.

Giampaolo trafił do Sampdorii w 2016 roku. Od tamtej pory drużyna, której barwy reprezentują Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, rozegrała pod jego wodzą 123 mecze. Zanotowała 49 zwycięstw, 26 remisów oraz 48 porażek. Sezon 2018/2019 ekipa z Genui zakończyła na dziewiątym miejscu w tabeli Serie A.

Wcześniej Giampaolo pracował m.in. w Cagliari, Sienie, Catanii, Cesenie, Brescii, Cremonese oraz Empoli.

Sprawa zatrudnienia nowego szkoleniowca przez Milan powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport I Calciomercato.com
TAGI: Włochy AC Milan UC Sampdoria Trenerzy Marco Giampaolo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.