OFICJALNIE: AC Milan może odetchnąć. UEFA zawiesza postępowanie!

3 tygodnie temu
OFICJALNIE: AC Milan może odetchnąć. UEFA zawiesza postępowanie!

UEFA poinformowała o wstrzymaniu postępowania przeciwko Milanowi za naruszenie zasad Finansowego Fair Play w latach 2016-2018 do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.

Przypominamy, że CAS pod koniec lipca ubiegłego roku uchylił decyzję UEFA w sprawie wykluczenia ekipy z San Siro z międzynarodowych rozgrywek i jednocześnie skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W tym czasie przedstawiciele europejskiego futbolu zamrozili dwanaście milionów euro, które AC Milan zarobił na udziale w fazie grupowej w Lidze Europy oraz umożliwili drużynie rejestrację tylko 21 piłkarzy w przypadku wywalczenia awansu do kolejnych dwóch edycji Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.

Ponadto władze klubu zostały poinformowane, że w przypadku nieuregulowania wszystkich formalności związanych z Finansowym Fair Play do końca czerwca 2021 roku zostaną definitywnie wykluczeni z udziału w europejskich pucharach w sezonie 2022/2023 lub 2023/2024.

Od tego momentu wysłannicy UEFA uważnie przyglądali się sytuacji panującej w szeregach „Rossonerich” i ponownie dopatrzyli się nieprzestrzegania progu rentowności oraz niedysponowania zrównoważonym budżetem w latach 2016-2018.

Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) postanowiła jednak po dwóch miesiącach śledztwa zawiesić prowadzone przez siebie czynności do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie w sprawie odwołania włoskiego zespołu za złamanie regulaminu Finansowego Fair Play za sezony 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018. Tym samym „Rossoneri” nie muszą przynajmniej na razie obawiać się wykluczenia z nadchodzącej edycji Ligi Europy.

„Izba Orzekająca CFCB UEFA zawiesiła postępowanie w sprawie zespołu AC Milan, które dotyczyło złamania przez klub reguł Finansowego Fair Play zakładających równowagę przychodów i kosztów (break-even) w okresie monitorowania obejmującym lata 2016-2018, odnoszącego się do zakończonych już rozgrywek, w których drużyna brała udział w europejskich pucharach. Postępowania zostało zawieszone do czasu orzeczenia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, który nie wypowiedział się jeszcze w kwestii odwołania przez Milan od decyzji dotyczącej sankcji za złamania zasada FFP w okresie monitorowania 2015-2018” - czytamy w komunikacie.ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Oficjalnie AC Milan UEFA Włochy Liga Europy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.