The Times: Nie tylko Real Madryt i Inter. Eriksena chce SZEŚĆ klubów!

3 tygodnie temu
The Times: Nie tylko Real Madryt i Inter. Eriksena chce SZEŚĆ klubów!
fot. FotoPyk

Christian Eriksen nie tak dawno poinformował, że chciałby podjąć się nowego wyzwania. To wyznanie Duńczyka uruchomiło lawinę transferową. Obecnie jest on łączony już z sześcioma ekipami, wśród których są m.in. Bayern czy Juventus.

27-latek był kluczowym piłkarzem „Kogutów” w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To przez niego przechodziło większość ataków londyńskiej drużyny, która dotarła aż do finału. Ostatecznie podopieczni Mauricio Pochettino musieli obejść się smakiem, bowiem po puchar sięgnęli piłkarze Liverpoolu. Niemniej, sam fakt rozegrania przez Tottenham Hotspur ostatniego meczu w ramach Champions League należy uznać za duży sukces.

Najważniejsze rozgrywki europejskie od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem i co za tym idzie, są śledzone przez wielu obserwatorów największych klubów na Starym Kontynencie. Nie inaczej jest także teraz. Największymi wygranymi są z pewnością gracze Ajaksu, lecz i londyńczycy znaleźli się w blasku chwały. 

Jednym z piłkarzy angielskiej drużyny, którzy już niedługo mogą zmienić klub jest właśnie Christian Eriksen. Duńczyk od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Realu Madryt i to „Królewscy” są głównym faworytem do jego zakontraktowania. Tym bardziej że Duńczyk postępuje według dobrze znanego nam schematu. Publicznie ogłosił chęć zmiany klubu i teraz ruch należy do Hiszpanów.

Mając to na uwadze, według dziennika „The Times” Tottenham Hotpsur dokonał wyceny ofensywnego pomocnika, za którego ma żądać nieco ponad 100 milionów funtów. Okazuje się jednak, że „Los Blancos” nie są w tej walce osamotnieni. Włoskie media już wcześniej powiązały Duńczyka z Interem Mediolan, a teraz do tego grona dołączyły Manchester United, Juventus, Bayern Monachium i Paris Saint-Germain.

W minionym sezonie 27-latek wystąpił w 51 meczach, a swoją obecność na boisku zaznaczył dziesięcioma trafieniami i 17 kluczowymi podaniami. Jego umowa wygasa już latem 2020 roku.  | AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.