Brzęczek po meczu z Macedonią Północną. „Pracujemy nad poprawą stylu”

3 tygodnie temu
Brzęczek po meczu z Macedonią Północną. „Pracujemy nad poprawą stylu”
fot. FotoPyk

Selekcjoner reprezentacji Polski nie był zadowolony z postawy swoich piłkarzy zaprezentowanej w starciu z Macedonią Północną (1:0).

„Biało-Czerwoni” nie rozegrali dobrego meczu z Macedonią Północną, ale dzięki trafieniu rezerwowego Krzysztofa Piątka odnieśli trzecie zwycięstwo w trzecim spotkaniu w eliminacjach Euro 2020 i z kompletem punktów przewodzą tabeli G.

Jerzy Brzęczek nie jest jednak do końca z tego zadowolony, ponieważ nie tak wyobrażał sobie przebieg tego pojedynku.

- Pierwszych meczów nie rozegraliśmy na dobrym poziomie. Umiemy odnaleźć rytm i styl. Na dziś to nas nie satysfakcjonuje, bo bywają chwile, w których nie realizujemy założeń. Najgorsze są niecelne i niedokładne podania. Takimi rzeczami pomagamy przeciwnikom. Brakowało też ruchu do piłki i prostopadłych podań. Cieszy tylko bilans tych trzech spotkań, ale całą drużynę stać na lepszą grę - powiedział selekcjoner.

- Czerwcowe mecze zawsze były dla nas trudne. Dziś wygraliśmy, ale już w poniedziałek gramy z jednym z głównych kandydatów do awansu – z Izraelem i musimy zagrać lepiej, by wygrać - dodał 48-latek.

- Wpuszczenie Krzyśka Piątka było reakcją na to, co działo się w pierwszej połowie. Brakowało ruchu i dokładnego rozegrania piłki. Przed przerwą znowu nie graliśmy na odpowiednim poziomie, ale szanujemy dziewięć punktów i zero straconych goli po trzech meczach eliminacyjnych. Pracujemy nad poprawą stylu, bo zbyt wiele jest momentów, w których tracimy piłkę, jesteśmy niedokładni. Wejścia zawodników rezerwowych są dla nas ważne, to świadczy o dobrym nastawieniu. Zmiennicy potrafią pomóc drużynie - uważa Brzęczek, który dodał także, że obecnie żaden z piłkarzy nie narzeka na problemy zdrowotne.

 - Żaden z zawodników nie zgłaszał problemów zdrowotnych. W sobotę będzie jasne, w jakiej kondycji jest drużyna. Na pewno będą korekty w składzie - zakończył szkoleniowiec.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Jerzy Brzęczek Polska Macedonia Północna Trenerzy Euro 2020 Mistrzostwa Europy
Zobacz również
OFICJALNIE: Mrozek w Katowicach
19 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.