PSG daje De Ligtowi dwa razy więcej niż Barcelona

3 tygodnie temu
PSG daje De Ligtowi dwa razy więcej niż Barcelona
fot. FotoPyk

Paris Saint-Germain nie odpuszcza w sprawie Matthijsa de Ligta. Mistrzowie Francji o podpis Holendra rywalizują z Barceloną.

19-letni defensor w zakończonym sezonie spisywał się znakomicie. Pomimo młodego wieku był liderem Ajaksu oraz reprezentacji Holandii. Dodatkowo zaprezentował się z dobrej strony w tak wymagających rozgrywkach, jak Liga Mistrzów, gdzie rywalizował m.in. z Robertem Lewandowskim, Karimem Benzemą czy Cristiano Ronaldo. Nie dziwi zatem fakt, że szybko trafił on na radary możnych klubów.

Początkowo wymieniano m.in. Bayern Monachium, Juventus, Barcelonę czy Paris Saint-Germain. Ostatecznie na placu boju pozostały dwie ostatnie ekipy, które przesłały zarówno Ajaksowi, jak i samemu zawodnikowi konkretne oferty.

Według katalońskiego „Sportu” w kwestii finansów ogromną przewagę mają mistrzowie Francji, którzy zaproponowali Matthijsowi de Ligtowi roczną gażą w wysokości 15 milionów euro. W analogicznej sytuacji Katalończycy oferują pięć-siedem milionów euro, a więc ponad dwa razy mniej. 

Kwota, jaką paryżanie są w stanie zapłacić za transfer, także jest wyższa niż w przypadku „Blaugrany”. Mistrzowie Hiszpanii już wcześniej uzgodnili z Ajaksem, że zapłacą za 19-latka 75 milionów euro. Tymczasem Paris Saint-Germain oferuje 90 milionów euro, z czego 80 milionów stanowi podstawową sumę transakcji.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, to Francuzi są bliżej angażu 15-krotnego reprezentanta „Oranje”. Decydujący głos jednak i tak będzie należał do obiecującego stopera, którego głównym wymogiem jest zapewnione miejsce w podstawowym składzie przyszłego klubu.

W sezonie 2018/2019 De Ligt rozegrał 55 spotkań, strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty. ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Matthijs de Ligt Ajax Amsterdam FC Barcelona Paris Saint-Germain FC Holandia Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.