Suso szykuje się do odejścia. Jest chętny do aktywacji klauzuli

2 tygodnie temu
Suso szykuje się do odejścia. Jest chętny do aktywacji klauzuli

Suso tego lata może opuścić Milan i powrócić do Hiszpanii.

Hiszpanowi udało się nieco odżyć piłkarsko po niezbyt udanej przygodzie w Liverpoolu, ale wygląda na to, że jego przygoda w Milanie powoli dobiega końca. Mediolańczykom nie udało się awansować do Ligi Mistrzów i mimo pieniędzy nowych właścicieli, ich sytuacja w związku z Finansowym Fair Play wciąż nie jest zupełnie komfortowa.

UEFA widzi, że „Rossoneri” radzą sobie coraz lepiej, ale klub i tak musi udowodnić, że jego budżet jest odpowiednio zbalansowany. Jeśli do końca miesiąca udałoby się dokonać dużej sprzedaży, „Diavolo” będą mogli być bardziej spokojni o swój los, dlatego działacze coraz poważniej myślą o sprzedaży Suso, którym interesuje się Atlético Madryt.

Według „Sport Mediaset” transfer jest dość prawdopodobny, zwłaszcza że w kontrakcie 25-latka znajduje się klauzula odejścia w wysokości 40 milionów euro. „Rojiblancos” są gotowi, by ją aktywować, choć zapewne będą starali się wynegocjować bardziej korzystne warunki.

Milan będzie starał się przekonać madrytczyków do aktywacji zapisu, a ich zdanie może się zmienić dopiero bliżej końcówki czerwca. Działaczom zależy na dużym zarobku do końca obecnego okresu rozliczeniowego i zdają sobie sprawę, że sprzedaż Suso może być najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o plusy i minusy takiej decyzji.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Milan i tak ma szansę zrobić dobry interes, pamiętając, iż w 2015 roku piłkarz trafił do Mediolanu na zasadzie wolnego transferu. Hiszpan rozwiązał wcześniej swój kontrakt z Liverpoolem, dlatego „The Reds” zarobili tylko nieco ponad milion euro za samo wyszkolenie.ŹRÓDŁO
Sport Mediaset
TAGI: Suso AC Milan Atlético Madryt Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.