Umtiti: Mam ważny kontrakt z Barceloną

2 tygodnie temu
Umtiti: Mam ważny kontrakt z Barceloną

Samuel Umititi zabrał głos w sprawie pojawiających się spekulacji odnośnie jego odejścia z Barcelony. Francuz kategorycznie zaprzeczył, jakoby miał wyjechać z Camp Nou tego lata.

25-latek wszedł w sezon niezwykle zmęczony po wyczerpującym mundialu w Rosji. Jego odpoczynek po wcześniejszej kampanii także nie był najdłuższy. To spotęgowało przeciążenie lewego kolana, a w grę wchodziła nawet operacja, na którą jednak 30-krotny reprezentant „Trójkolorowych” nie chciał wyrazić zgody. W zamian środkowy defensor postanowił dochodzić do pełni sił w Katarze. To przyniosło przyzwoite skutki i ostatecznie w drugiej części sezonu 2018/2019 mógł on rozegrać siedem spotkań, a łącznie zanotował w koszulce „Blaugrany” 15 występów.

Samuela Umititiego w hierarchii obrońców katalońskiej drużyny przeskoczył Clément Lenglet. Z tego powodu media łączyły go z rozmaitymi klubami, w tym m.in. Manchesterem United czy Juventusem. Okazuje się jednak, że gracz nie zamierza tak łatwo się poddawać i tym samym chce zostać na Camp Nou.

– Mam ważny kontrakt i czuję się szczęśliwy w Barcelonie. To prawda, że sezon był skomplikowany, ale to nie powód, by przenosić się gdzieś indziej. Zostaję w Barcelonie na kolejny sezon – stwierdził w rozmowie ze stacją RTL. 

Zawodnik urodzony w Kamerunie do stolicy Katalonii trafił latem 2016 roku. Od tego czasu rozegrał blisko 100 spotkań i zdobył m.in. dwa tytuły mistrzowskie. ŹRÓDŁO
RTL
TAGI: Samuel Umtiti FC Barcelona Juventus FC Manchester United FC Hiszpania Włochy Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.