Nie tylko Sarri. Juventus chce też obrońcę Chelsea

6 dni temu
Nie tylko Sarri. Juventus chce też obrońcę Chelsea

Juventus miał podjąć pierwszą próbę pozyskania Emersona Palmieriego.

Media są przekonane, że klub z Turynu ogłosi w poniedziałek fakt zawarcia umowy z Maurizio Sarrim, który po zaledwie jednym roku spędzonym w Chelsea zdecydował się powrócić na Półwysep Apeniński, aby skorzystać z nadarzającej się okazji do poprowadzenia aktualnego mistrza kraju po tym, jak władze „Starej Damy” postanowiły zakończyć współpracę z Massimiliano Allegrim.

Dziennikarze „CalcioMercato.com” uważają, że Juventusowi zależy nie tylko na zakontraktowaniu włoskiego szkoleniowca, ale także na Emersonie Palmierim. Brazylijczyk z włoskim paszportem został sprowadzony w styczniu ubiegłego roku na Stamford Bridge z Romy za 20 milionów euro i od tego czasu nie zdołał na poważnie zaistnieć w pierwszej drużynie Chelsea, ale mimo to miałby nadal kontynuować współprace z 60-letnim trenerem.

Wspomniane źródło informuje, że klub z Turynu miał już przedstawić wstępną ofertę za lewego obrońcę. Ta nie została jednak przyjęta przez „The Blues”, którzy nie chcą przynajmniej na razie rozstawać się z 24-letnim zawodnikiem, mimo że ten nie może liczyć na regularną grę w angielskim zespole, bo ciąży na nim zakaz transfery nałożony przez FIFA.

Drużyna z Premier League odwołała się już od niego do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie i liczy na to, że zostanie wkrótce przynajmniej zawieszony do czasu rozpatrzenia złożonej skargi, co mogłoby umożliwić nie tylko zakup nowych graczy, ale i ewentualną sprzedaż Emersona Palmieriego. Z kolei ten w Juventusie rywalizowałby o miejsce na boisku z Alexem Sandro lub miałby zostać docelowo następcą Brazylijczyka, który jest przymierzany do zasilenia szeregów PSG.

Boczny defensor rozegrał 27 spotkań w minionym sezonie w barwach Chelsea i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.ŹRÓDŁO
CalcioMercato.com
TAGI: Emerson Palmieri dos Santos Chelsea FC Juventus FC Anglia Włochy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0971 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.