Pogba mówi „tak” na transfer

2 tygodnie temu
Pogba mówi „tak” na transfer
fot. Manchester United FC

Paul Pogba jest otwarty, by opuścić Manchester United na rzecz Juventusu.

Włoscy dziennikarze coraz pewniej przekonują, że powrót Francuza do Juventusu jest jak najbardziej realny. Jeszcze do niedawna piłkarz miał preferować spróbowanie swoich sił w Realu Madryt, lecz podirytować miała go postawa „Królewskich”. Dużym zwolennikiem jego transferu jest Zinedine Zidane, ale klub uważa, iż sprowadzenie pomocnika United jest zbyt kosztowne i woli postawić na Christiana Eriksena.

„Los Blancos” nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, a skorzystać na tym może właśnie „Stara Dama”. Mistrzowie Włoch obserwowali sytuację i sukcesywnie budowali grunt pod potencjalny transfer, co teraz może się opłacić. „Corriere dello Sport” informuje, że Pogba wyraził zgodę na przeprowadzkę do Turynu i czeka teraz na dalszy rozwój sytuacji.

Chęci samego piłkarza to duży atut po stronie turyńczyków, ale zanim dojdzie do transakcji, spełnione muszą zostać pewne warunki. „Juve” nie chce znacząco nadwyrężać budżetu, a z racji że transfer Pogby z pewnością nie będzie należał do najtańszych, konieczne jest dokonanie dużych sprzedaży.

Na ten moment najprawdopodobniej zespół opuści João Cancelo, który za około 50 milionów euro może przejść do Manchesteru City. Na tym jednak może się nie skończyć. Żeby ułatwić transfer Francuza, a także inne ruchy, „Bianconeri” chcieliby spieniężyć kartę zawodniczą jeszcze jednego gracza. Zdaniem wspomnianego dziennika wybór może paść na Douglasa Costę, ale w przypadku naprawdę dobrej oferty również na Paulo Dybalę.

Pogba jest wciąż dobrze wspominany w Turynie, ponieważ to właśnie tam udało mu się pokazać swój potencjał i stał się gwiazdą światowego formatu. Zaraz po powrocie do Manchesteru United podpadł jednak nieco kibicom, twierdząc w rozmowie z klubową telewizją „Czerwonych Diabłów”, że czas spędzony w Juventusie był dla niego jak wakacje i cieszy się z powrotu do domu.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Paul Pogba Juventus FC Manchester United FC Włochy Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.