Barcelona w coraz gorszej sytuacji. De Ligt dalej niż kiedykolwiek

2 tygodnie temu
Barcelona w coraz gorszej sytuacji. De Ligt dalej niż kiedykolwiek
fot. FotoPyk

Matthijs de Ligt coraz bardziej oddala się od wizji dołączenia do Barcelony.

FC Barcelona przez długi czas była głównym kandydatem do sprowadzenia utalentowanego Holendra. Za przeprowadzką zawodnika właśnie do Katalonii przemawiało wiele czynników, choćby to, iż mógłby tam dalej grać z przyjacielem z Ajaksu, bowiem Frenkie de Jong skusił się już na propozycję mistrzów Hiszpanii. Wygląda jednak na to, że to nie wystarcza.

W ostatnim czasie negocjacje natrafiły na spore komplikacje. Do gry na poważnie wkroczyło Paris Saint-Germain, które zaoferowało zawodnikowi znacznie większe pieniądze, tymczasem „Blaugrana”, mimo sporej różnicy w ofertach, uznała, że nie zaproponuje ani grosza więcej. W całej sprawie nie rozchodzi się jednak wyłącznie o pieniądze.

Wychowanek amsterdamczyków wciąż mógłby trafić do Barcelony, nawet mimo mniejszych zarobków, ale klub nie przekonuje go także pod względem rozwoju sportowego. W drużynie panuje duża rywalizacja w środku defensywy, a to by oznaczało, że de Ligt mógłby mieć problemy z wywalczeniem miejsca w składzie w walce z bardziej doświadczonymi graczami.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym przeciw Barcelonie jest powrót Leonardo do PSG. Brazylijczyk ma niedługo zostać dyrektorem paryżan, a jego świetne relacje z agentem Mino Raiolą z pewnością mogą pomóc w walce o de Ligta, który jest jego klientem. Dodając do tego fakt, iż na Parc des Princes zawodnik mógłby liczyć na pewniejsze miejsce w składzie, 19-latkowi coraz bliżej wybrania oferty właśnie ze strony Paris Saint-Germain.

Zakulisowo o stopera walczy także Juventus, lecz do tej pory to właśnie PSG i Barcelona wydawały się największymi faworytami. „Bianconeri” z pewnością jeszcze powalczą, ale zanim dokonają tak dużych inwestycji, chcą dokonać kilku korzystnych sprzedaży.

De Ligt jak na razie pozostaje spokojny i po przegranym finale Ligi Narodów udał się na wakacje. Jak przekonuje, w ich trakcie przemyśli swoją sytuację i podejmie decyzję o tym, gdzie trafić i czy w ogóle odchodzić z Ajaksu już teraz.ŹRÓDŁO
AS
TAGI: Matthijs de Ligt FC Barcelona Paris Saint-Germain FC Juventus FC Ajax Amsterdam Holandia Hiszpania Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.