Hitowy transfer Rakiticia? Jest pierwszy kontakt

3 dni temu
Hitowy transfer Rakiticia? Jest pierwszy kontakt
fot. FotoPyk

Manchester United kontaktował się w sprawie Ivana Rakiticia.

Kataloński „Sport” informuje, że FC Barcelona rozważa sprzedaż niektórych zawodników, żeby móc zebrać fundusze na wzmocnienia. Jednym z zawodników, któremu klub nie będzie robić problemów w razie pojawienia się ewentualnej oferty jest Ivan Rakitić, który już zeszłego lata był łączony z odejściem do PSG. Teraz temat powraca, ale tym razem głównym chętnym jest Manchester United.

Menedżer Ole Gunnar Solskjær zamierza przeprowadzić rewolucję w składzie i uznał, że Chorwat mógłby stanowić jej ważny element. Pomocnik wniósłby sporo doświadczenia do zespołu, zwłaszcza że jak na razie „Czerwone Diabły” skupiały się na poszukiwaniach młodych zawodników. Ponadto mógłby się okazać istotnym ruchem w kontekście odejścia Paula Pogby.

Francuz coraz częściej łączony jest z odejściem, a władze Manchesteru United zdają sobie sprawę, że jego sprzedaż może się okazać stratą marketingową. Sprowadzenie gwiazdy formatu Rakiticia mogłoby w jakimś stopniu uspokoić kibiców oraz sponsorów.

Według dziennika zainteresowanie jest poważne i ekipa z Old Trafford zgłosiła się kilka dni temu z pytaniem o dostępność zawodnika. Problematyczna jest jednak postawa 31-latka. Ten dostał wyraźny sygnał od Barcelony, że jego obecny kontrakt nie będzie poprawiany finansowo, ale pomocnik dobrze czuje się w stolicy Katalonii i nie chce jej opuszczać. Wygląda zatem na to, iż United musiałoby wyłożyć naprawdę duże pieniądze, by przekonać go do przeprowadzki.

„Sport” dodaje, że jeszcze do niedawna zainteresowany Rakiticiem był Inter Mediolan, lecz w ostatnim czasie sprawa znacząco ucichła. Jest jednak szansa, że działania Manchesteru United pobudzą „Nerazzurrich” do włączenia się do walki o usługi Chorwata.ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Ivan Rakitić Manchester United FC FC Barcelona Anglia Hiszpania Chorwacja
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0596 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.