POTWIERDZONE: Juventus finalizuje transfer wschodzącej gwiazdy

2 tygodnie temu
POTWIERDZONE: Juventus finalizuje transfer wschodzącej gwiazdy

Prezydent Empoli, Fabrizio Corsi, potwierdził, że osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży Hameda Traorè.

Juventus nieustannie działa na rynku w poszukiwaniu wzmocnień zespołu, ale walczy nie tylko o gwiazdy pokroju Paula Pogby. Działacze w międzyczasie dbają także o przyszłość zespołu i starają się wyłapać duże talenty już na wczesnym etapie ich karier. Na celowniku „Starej Damy” znalazł się Hamed Traorè, który zaliczył bardzo udany sezon, nawet pomimo spadku Empoli do Serie B.

Transfer jest w zasadzie sfinalizowany, co potwierdził prezydent „Azzurrich”, Fabrizio Corsi.

- Pracujemy nad tym, by domknąć negocjacje z Juventusem. Wszystko jest ustalone, brakuje w zasadzie tylko podpisów - stwierdził Corsi cytowany przez „Tuttomercatoweb”.

- Jeszcze w styczniu był on tylko bardzo dobrze rokującym piłkarzem, ale w ciągu tych pięciu miesięcy niesamowicie dojrzał i teraz pokazuje pełen potencjał. Jest zawodnikiem kompletnym i myślę, że będzie miał wspaniałą karierę.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, Juventus zapłaci za młodego pomocnika 12 milionów euro. Kolejne trzy miliony zostaną przelane, gdy spełnione zostaną konkretne warunki. Gracz podpisze pięcioletni kontrakt i od razu dostanie szansę na ogranie się na wypożyczeniu w Sassuolo, gdzie przeniesie się w ramach rozliczenia za Meriha Demirala.

Młodzieżowy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej od początku sezonu zaczął dobijać się do pierwszego składu aż w końcu trener zaufał mu na tyle, że na stałe znalazł się on w wyjściowej jedenastce. Łącznie zagrał w 32 ligowych spotkaniach, w których zanotował dwa gole i dwie asysty. Chętna na jego sprowadzenie była także Fiorentina, lecz ze względu na zmianę właściciela negocjacje został przerwane, co wykorzystał Juventus.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.