OFICJALNIE: Radosław Majewski w A-League

2 tygodnie temu
OFICJALNIE: Radosław Majewski w A-League
fot. FotoPyK

Radosław Majewski został piłkarzem Western Sydney Wanderers.

Tym samym doczekaliśmy się piątego Polaka w historii A-League. Wcześniej w Australii grali Adrian Mierzejewski (Sydney FC), Marcin Budziński (Melbourne City), Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) i Filip Kurto (Wellington Phoenix). W sezonie 2019/2020 oprócz Majewskiego zobaczymy tam Kurtę, który przeniósł się do nowego klubu, Western United.

- Nie mogę doczekać się Australii. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o Western Sydney Wanderers. Rozmawiałem wcześniej z trenerem, Markusem Babbelem, i bardzo cieszę się na możliwość pracy z nim - powiedział 32-letni ofensywny pomocnik.

Dla Majewskiego, który w czwartek rozwiązał umowę z Pogonią Szczecin, to kolejna przygoda zagraniczna. Wcześniej występował też w Championship (Nottingham Forest i Huddersfield Town) oraz w lidze greckiej (Veria). W Ekstraklasie grał, poza Pogonią, w Lechu Poznań, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Polonii Warszawa. Ma na koncie dziewięć występów w reprezentacji Polski.

Majewski podpisał umowę do 30 czerwca 2020 roku z klubem, który w ostatnim sezonie A-League rozczarował swoich kibiców, zajmując dopiero ósmą pozycję w tabeli i nie awansując do play-offów. Nie zwolniono jednak trenera, dobrze znanego w Europie Babbela, i teraz dostaje on szansę przebudowy składu i poprawy rezultatów. Wydatnie pomóc ma mu w tym ofensywny zawodnik z Polski.


ŹRÓDŁO
Western Sydney Wanderers
TAGI: Oficjalnie Radosław Majewski Pogoń Szczecin Western Sydney Wanderers FC Polska Australia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.