OFICJALNIE: Maradona rozstaje się z Dorados. Względy zdrowotne

2 tygodnie temu
OFICJALNIE: Maradona rozstaje się z Dorados. Względy zdrowotne
fot. Dorados de Sinaloa

Diego Maradona musiał zrezygnować z funkcji trenera Dorados de Sinaloa.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej „Boski Diego” zrobił sobie dłuższą przerwę od futbolu, ale od czasu poprowadzenia reprezentacji Argentyny do mundialu w 2010 roku co jakiś czas przyjmuje mniej lub bardziej ambitne wyzwania piłkarskie. Argentyńczyk był między innymi prezesem Dynama Mińsk, dopóki nie zdecydował się objąć drugoligowego Dorados.

Wbrew pozorom przygoda 58-latka w Meksyku była dość udana - przejmował on zespół na skraju spadku, a udało mu się wyciągnąć go do walki o awans. Niestety Maradonie nie będzie jednak dane sfinalizować tego projektu, a wszystko przez stan jego zdrowia. Klub poinformował, że rozstaje się z trenerem, a sprawę wyjaśnia agent legendy Napoli.

- Diego Maradona zdecydował, że nie będzie dłużej trenerem Dorados - napisał na Twitterze Matias Morla.

- Ze względów zdrowotnych musi poświęcić swój czas na powrót do zdrowia i czekają go teraz dwie operacje: braku oraz kolana. Dziękujemy za wszystko rodzinie Dorados i wspólnie marzymy o waszych sukcesach.

Zdrowie dokuczało Maradonie w ostatnich miesiącach. W styczniu Argentyńczyk trafił nawet do szpitala ze względu na krwotok wewnętrzny, tuż przed startem Clausury w drugiej lidze meksykańskiej.

Mimo iż 58-latek szkolił piłkarzy Dorados zaledwie od września 2018 roku, był bardzo ceniony przez klub oraz kibiców. Swoim stylem bycia potrafił wzbudzić sympatię, którą tylko nakręcały dobre wyniki drużyny.FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0384 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.