Czas na konkrety. Inter z ofertą za Lukaku

3 tygodnie temu
Czas na konkrety. Inter z ofertą za Lukaku

Rozmowy pomiędzy Interem a Manchesterem United nabierają tempa.

Mediolańczycy od kilku tygodni tworzą grunt pod transfer belgijskiego napastnika i według najnowszych doniesień strony zaczynają przechodzić do konkretów. Brytyjskie „Sky Sports” oraz włoskie „Sky Sport Italia” jednogłośnie informują, że na stole pojawiła się oferta, która zakłada wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Wszystkie strony są zainteresowane finalizacją transferu, dlatego sprawa może teraz przyspieszyć.

Dziennikarze z Wysp twierdzą, że dotychczasowa zwłoka była spowodowana sytuacją „Nerazzurrich”, którzy ze względu na Finansowe Fair Play muszą czekać z większymi ruchami do końca czerwca.

Pierwsza oferta ekipy z San Siro opiewa na kwotę dziesięciu milionów euro, które zostaną przelane do Manchesteru United jako rekompensata za dwuletnie wypożyczenie. „Czerwone Diabły” mogą być jednak w miarę pewne definitywnego odejścia snajpera, ponieważ w umowie zawarta zostanie klauzula obowiązkowego wykupu za 60 milionów euro.

Łącznie daje to 70 milionów euro, czyli kwotę zbliżoną do oczekiwań Manchesteru United. Klub zapewne będzie chciał zarobić nieco więcej, dlatego rozmowy będą dalej prowadzone, ale wszystkie strony są otwarte na negocjacje, zatem wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku.

Gianluca Di Marzio dodaje, że najbliższy tydzień może być przełomowy dla całej operacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kluby dojdą do wstępnego porozumienia, a Antonio Conte pozyska do swojej drużyny piłkarza, o którego zabiegał już w czasie swojego pobytu w Chelsea.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.