Fiorentina wytypowała następcę Drągowskiego. Polak chce do Anglii!

tydzień temu
Fiorentina wytypowała następcę Drągowskiego. Polak chce do Anglii!
fot. FotoPyk

Bartłomiej Drągowski coraz bardziej skłania się ku transferowi do Premier League, gdzie zainteresowane nim są Bournemouth i Southampton.

Kariera byłego bramkarza Jagiellonii w końcu zdaje się nabierać tempa, ale wątpliwe, by pozostał on w Fiorentinie. „Gigliati” przez długi czas ograniczali rolę Polaka w zespole jedynie do rezerwowego, co wywoływało u niego sporą frustrację. Przełomowe okazało się ostatnie pół roku, które spędził na wypożyczeniu w Empoli. Świetna forma skłoniła florentczyków do zaoferowania mu pozycji pierwszego golkipera, Drągowski ma jednak co do tego wątpliwości.

Wraz ze wzrostem znaczenia dla zespołu, wzrosnąć miały także zarobki zawodnika, lecz rozmowy w tej sprawie nie przebiegają najlepiej. „Tuttomercatoweb” twierdzi, że 21-latek nie zamierza tracić zbyt dużo czasu i coraz bardziej skłania się ku wyprowadzce. W swoich szeregach chcą go angielskie Bournemouth oraz Southampton.

Oba kluby obserwowały poczynania golkipera na boiskach Serie A i widzą w nim wzmocnienie swoich składów. Są one gotowe zapłacić około 15 milionów euro, by Fiorentina zezwoliła na jego odejście, a „Viola” jest gotowa przyjąć taką zapłatę.

Florentczycy chcą zatrzymać bramkarza, ale zapewnili, że to w głównej mierze zależy od niego samego. Widząc jednak, że Drągowski poważnie myśli o wyprowadzce, rozpoczęto już poszukiwania jego następcy. Na tego wytypowano Mattię Perina, który ostatni sezon spędził w Juventusie, gdzie pełnił rolę zastępcy Wojciecha Szczęsnego. Choć godził się na rolę rezerwowego, teraz uznał, że chce spróbować swoich szans w klubie, w którym mógłby grać pierwsze skrzypce.ŹRÓDŁO
Tuttomercatoweb
TAGI: Bartłomiej Drągowski Mattia Perin ACF Fiorentina Juventus FC A.F.C. Bournemouth Southampton FC Włochy Polska Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1159 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.