Nainggolan odejdzie z Interu, ale na swoich warunkach

7 dni temu
Nainggolan odejdzie z Interu, ale na swoich warunkach

Radja Nainggolan najprawdopodobniej przeniesie się tego lata do Chin.

Belg liczył na to, że uda mu się przekonać do siebie trenera Antonio Conte, lecz zarówno szkoleniowiec, jak i działacze Interu uznali, że jego przygoda w Mediolanie skończy się na jednym sezonie. Po ogłoszeniu decyzji gracz miał być rozczarowany, ale teraz skłania się ku odejściu. Chce to jednak uczynić na swoich warunkach, a nie tych proponowanych przez „Nerazzurrich”.

Początkowo po pomocnika zgłosiły się dwa kluby - Galatasaray oraz Jiangsu Suning. Piłkarz odrzucił obie propozycje, ponieważ zakładały jedynie wypożyczenie z opcją wykupu. Smaczku tej drugiej propozycji dodawał fakt, że Suning to klub, który należy do właścicieli Interu, zatem Nainggolan nie rozstałby się w pełni z ekipą z San Siro, co niezbyt mu odpowiadało.

Nie jest jednak wykluczone, że 31-latek i tak trafi na Daleki Wschód. Jego dostępność na rynku jest bardzo kusząca dla ekip z Chinese Super League, które mimo stuprocentowego podatku od kwoty transferu nadal przeczesują europejskie ligi w poszukiwaniu wzmocnień z wysokiej półki. „Sportitalia” informuje, że graczem wciąż zainteresowane są Shanghai Shenhua oraz Dalian Yifang.

„Il Ninja” trafił do Interu zaledwie w zeszłym roku. Wtedy klub zapłacił za niego 24 miliony euro i oddał Romie karty zawodnicze Davide Santona oraz Nicolò Zaniolo. Z miejsca zaczął pełnić istotną rolę w zespole i łącznie wystąpił w 36 spotkaniach, w których zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty. Mimo to nowy dyrektor „Beneamaty”, Giuseppe Marotta, nie widzi dla niego miejsca w budowanej przez siebie drużynie.FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0546 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.