OFICJALNIE: Rekordowy transfer następcy Wesleya Moraesa. David Okereke w Club Brügge

7 dni temu
OFICJALNIE: Rekordowy transfer następcy Wesleya Moraesa. David Okereke w Club Brügge
fot. Club Brügge

David Okereke zasilił szeregi Club Brügge.

Środkowy napastnik po udanym sezonie spędzony na zapleczu Serie A w Spezii Calcio postanowił skorzystać się z nadarzającej się okazji i zaakceptował ofertę przedstawioną mu przez właścicieli belgijskiego klubu, którzy w ostatnim czasie poszukiwali wartościowego następcy Wesleya Moraesa sprzedanego do Aston Villi.

21-letni zawodnik po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z Club Brügge do zakończenia sezonu 2022/2023. Jego poprzedni pracodawca zarobił na jego sprzedaży osiem milionów euro, co oznacza ustanowienie dwustronnego rekordu, ponieważ „Blauw en Zwart” nigdy nie wydali aż takiej sumy na pozyskanie nowego piłkarza, a „Aquilotti” nie zarobili takiej kwoty na odejściu jakiegokolwiek gracza w swojej historii.

David Okereke przez całą dotychczasową seniorską karierę reprezentował tylko barwach włoskich klubów. W minionych rozgrywkach błysnął wysoką formą za sprawą dziesięciu strzelonych bramek oraz dwunastu zanotowanych asyst w 30 rozegranych meczach w Serie B.

Razem z nim do belgijskiej drużyny dołączył Amadou Sagna, którego przed kilkoma tygodniami mogliśmy oglądać na polskich boiskach w trakcie Mistrzostw Świata U-20. Utalentowany skrzydłowy należał do jednych z wyróżniających się graczy na młodzieżowym mundialu i z tego też powodu przedstawiciele Club Brügge zdecydowali się na jego pozyskanie. 20-latek przechodzi do europejskiej drużyny z Cayor Foot za około 100 tysięcy euro i po zaliczeniu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023 roku.FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1693 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.