Rabiega na celownikach klubów z Polski

7 lat temu
Vincent Rabiega to napastnik, z którym możemy wiązać spore nadzieje / fot. Kicker

Vincent Rabiega to nazwisko, które pojawiło się w notatnikach dyrektorów sportowych większości czołowych klubów T-Mobile Ekstraklasy. Wydaje się, że młody zawodnik Herty Berlin wyląduje w Polsce już tej zimy.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" niespełna 17-letnim graczem interesuje się kilka klubów w Polsce. Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Lechai Gdańsk, Wisła Kraków, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze i Cracovia Kraków - to kluby, które są zainteresowane medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europu U-17 w Słowenii. - Chłopak był w Hercie Berlin, tam się nie dogadał i teraz my go sprawdzimy. Podobno dysponuje niezłą szybkością - mówił kilka dni temu trener Jagiellonii Tomasz Hajto, która była najbliżej angażu utalentowanego zawodnika. Teraz sytuacja się zmieniła, zwłaszcza, że Lech, Wisła i Zagłębie oferują zawodnikowi umowę bez wcześniejszych testów. 

Zawodnik Herty Berlin opuszcza Niemcy z kilku względów. Jednym z powodów jest decyzja Rabiegi o występowaniu w kadrze Polski, która, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie przypadła Niemcom do gustu. Szkoleniowcy grup młodzieżowych reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów próbowała namówić Polaka do występów w kadrze Niemiec. Rabiega, mimo podwójnego obywatelstwa, jakim dysponuje postanowić występować w biało-czerwonych barwach. 

- Reprezentacja Polski jest dla niego najważniejsza i nie zważając na negatywny stosunek klubu, zawsze chciał przyjeżdżać na kadrę - mówił o Vincencie Rabiedze trener Marcin Dorna, który prowadził utalentowanego napastnika w kadrze U-17.

Do tej pory Rabiega w dwóch występach w kadrze do lat 18 strzelił jednego gola. Wcześniej występował również we wspomnianej kadrze U-17 oraz U-16. Łącznie w siedemnastu spotkaniach dla grup młodzieżowych reprezentacji Polski strzelił cztery bramki.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Vincent Rabiega Niemcy Polska T-Mobile Ekstaklasa Herta Berlin
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.