Rasizm. Surowa kara dla Danilo, obrońcy Udinese

6 lat temu
Danilo był kolejnym powodem do poruszenia kwestii rasizmu na stadionach piłkarskich.

Obrońca włoskiego Udinese Danilo został skazany przez brazylijski sąd na rok więzienia za rasistowskie zachowanie wobec przeciwnika podczas meczu piłkarskiego.

Brzemienna w przykre skutki dla Brazylijczyka sytuacja miała miejsce w 2010 roku, gdy 28-letni zawodnik grał jeszcze w barwach Palmerias. Zdarzenie zostało uchwycone kamerami telewizyjnymi, gdy podczas jednego ze spotkań brazylijskiej ekstraklasy Danilo opluł w twarz zawodnika Atletico Paranaense Manoela i nazwał go "macaco" co po portugalsku znaczy małpa. Brazylijski obrońca dostał karę roku więzienia, lecz dużo wskazuje na to że zostanie ona zredukowana do grzywny w wysokości 127 tysięcy euro.

Sytuacja z obrońcą Udinese w roli głównej po raz kolejny artykułuje skalę rasizmu, który skutecznie rozwija się na piłkarskich boiskach. Ostatnio ten temat był kilkukrotnie poruszany ze względu na wydarzenia z nim związane m.in. protest piłkarzy Milanu, schodzących z boiska w 27 minucie sparingu z Pro Patria, po tym jak Kevin-Prince Boateng zmuszony był zademonstrować swoją frustracje wynikacjącą z rasistowskich okrzyków kibiców gospodarzy feralnego sparingu w jego kierunku. Problem przysparzający wątpliwości co do własciwego kierunku rozwoju widowisk w wykonaniu futbolowych gladiatorów opisałem już wcześniej w felietonie. Czytaj: http://transfery.info/55882,rasizm-czyli-wieczna-walka-z-wiatrakamiŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Danilo Larangeira Udinese Calcio Rasizm
Zobacz również
OFICJALNIE: Nowy trener Udinese
4 tygodnie temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.