Bellamy: Dwukrotnie mogłem przejść do Manchesteru United

6 lat temu
Bellamy mógł przejść do United, gdy był graczem Manchesteru City | Fot. Uefa.com

Craig Bellamy w Manchesterze United? Niewiele brakowało, by Walijczyk kilka lat temu rzeczywiście trafił do drużyny „Czerwonych Diabłów”.

Sir Aleks Ferguson dwa razy próbował przekonać doświadczonego Walijczyka, by ten przeszedł do Manchesteru United. Pierwsze podejście miało miejsce w 2002 roku. Doszło nawet wtedy do spotkania przedstawicieli piłkarza ze szkockim szkoleniowcem. Bellamy wówczas nie skorzystał z oferty „Czerwonych Diabłów” - jak sam podkreśla był wówczas w szczytowej formie oraz zakwalifikował się z Newcastle United do Ligi Mistrzów i ciężko było mu wtedy podjąć decyzję o odejściu do innego zespołu. Niedługo potem zresztą otrzymał ofertę nowego kontraktu od władz popularnych „Srok”.

– Szczerze mówiąc, wykorzystałem zainteresowanie ze strony United w negocjacjach kontraktowych z Newcastle - powiedział Bellamy. Napastnik dodał również, że gdy odchodził z St. James’ Park miał ofertę dołączenia do prowadzonego wówczas przez Davida Moyesa Evertonu, z której jednak nie skorzystał.

Osiem lat później Ferguson ponownie chciał Bellamy’ego w swoim zespole. Walijczyk był wtedy zawodnikiem Manchesteru City. – Mój doradca prowadził w 2010 roku rozmowy z United, chwilę zanim trafiłem na wypożyczenie do Cardiff. To wspaniałe uczucie, gdy wiesz, ze taki klub chce cię mieć w swoich szeregach, ale to nie mogło dojść do skutku. Po tym, jak rok wcześniej Carlos Tevez poszedł w odwrotnym kierunku nie oczekiwałem na powodzenie w negocjacjach - powiedział w wywiadzie dla „Daily Mirror” Bellamy.

Już jutro (niedziela) o 17 Craig Bellamy będzie miał okazję zmierzyć się ze swoim niedoszłym zespołem w ramach dwunastej kolejki angielskiej Premier League.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Craig Bellamy Cardiff City FC Manchester United FC Walia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.