Oficjalnie: Seedorf zakończył karierę

6 lat temu
Seedorf wraca do Milanu

Clarence Seedorf na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej. Holender wkrótce przejmie AC Milan już jako trener.

- To nie pożegnanie, bo się jeszcze spotkamy. Całe doświadczenie, które zyskałem w trakcie półtora roku w Botafogo pomoże mi w mojej następnej przygodzie, czyli prowadzeniu Milanu - powiedział 37-letni Seedorf.
 
- Kończę karierę po 22 latach w piłce. Dzisiaj polecę do Mediolanu, w najgorszym przypadku jutro. Lubię wyzwania. Trenowanie Milanu będzie kolejnym wyzwaniem w mojej karierze. To była dla mnie trudna noc, dopiero dzisiaj podjąłem decyzję. Wiem, że to słuszny wybór. 
 
- Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiłem w mojej karierze, i z dokonań w barwach Botafogo. Jednym z moich głównych celów było przywróceniu klubowi szczytu tabeli i Copa Libertadores po raz pierwszy od siedemnastu lat.
 
- Jeszcze nie wiem, jakiego ustawienia użyję w Milanie. Grałem siedmioma, to mi pomoże. Podpiszę 2,5-letni kontrakt. Jestem zaszczycony szansą i bardzo zmotywowany.
 
Seedorf zadebiutował w 1992 roku w barwach Ajaksu, z którym trzy lata później sięgnął po Puchar Ligi Mistrzów. Niedługo potem przeniósł się do Sampdorii, rok później grał już dla Realu Madryt - w 1998 roku triumfował z nim w LM; lata 2000-2002 spędził w Interze, aż trafił do jego lokalnego rywala - Milanu, w którym spędził najwięcej czasu, bo aż dekadę. Odszedł w 2012 roku, aby posmakować życia w Brazylii. Łącznie w karierze zaliczył 625 spotkań ligowych, strzelił 105 bramek. 
 
Oczywiście grał również w reprezentacji Holandii. W latach 1994-2008 pomarańczową koszulkę przywdziewał 87 razy, zaliczył też 11 trafień.  W 2000 i 2004 zajmował z Oranje trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy, w Mistrzostwach Świata w 1998 roku czwarte miejsce.
 
W ostatnich latach dał się też poznać jako ekspert telewizyjny, później bardzo chwalony za rzetelne wypowiedzi. Podczas Mundialu w 2010 roku i Euro w 2012 roku współpracował z BBC.


| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.