Szczegóły transferu Vermaelena

5 lat temu
Thomas Vermaelen na oficjalnej prezentacji | fot. FC Barcelona

FC Barcelona wczoraj potwierdziła transfer Thomasa Vermaelena, z kolei dzisiaj oficjalnie zaprezentowała swojego nowego obrońcę i przedstawiła szczegóły dotyczące tego transferu.

Pozyskanie Belga, który z "Dumą Katalonii" podpisał pięcioletni kontrakt, kosztowało 10 milionów euro, jednak cena ta może wzrosnąć do nawet blisko 19 milionów. To, czy na konto Arsenalu trafi dodatkowe 5 milionów zależy od liczby spotkań, które w barwach "Blaugrany" rozegra defensor, natomiast 3,8 miliona uzależnione jest od tego, czy Barcelona wygra Ligę Mistrzów.

Nie jest póki co znana wysokość pensji, którą 28-latek pobierać będzie na Camp Nou, wiadomo jednak, że tak jak w przypadku pozostałych zawodników pierwszej drużyny, jej 0,5% przekazane będzie na konto UNICEF-u.

Barcelona zabiezpieczyła się też przed ewentualnym odejściem Vermaelena. W kontrakcie zawodnika została bowiem zawarta klauzula odstępnego, która wynosi 80 milionów euro.

Prezentacja byłego już piłkarza Arsenalu rozpoczęła się na Camp Nou dzisiaj o godzinie 11. Zawodnik w stolicy Katalonii będzie grać z numerem 23, który wcześniej dzierżył Isaac Cuenca.

Andoni Zubizaretta, dyrektor sportowy wicemistrzów Hiszpanii, na konferencji prasowej, która miała miejsce po prezentacji, przyznał: - Thomas miał kilka propozycji z innych klubów, ale zdecydował się dołączyć do nas, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
 
Sam zawodnik przyznał z kolei: - To jeden z najlepszych klubów na świecie. Wielu piłkarzy śni o tym, by tu zagrać, toteż nie była to dla mnie zbyt trudna decyzja. Spytany o swoje kontuzje, przyznał natomiast: - Chcę zapomnieć o tych wszystkich urazach, które mi doskwierały i patrzeć tylko w przyszłość. Moim celem jest przede wszystkim grać dużo meczów i pomóc zespołowi w osiągnięciu najwyższych celów. Ostatni sezon nie był dla mnie bardzo dobry, ale teraz chcę zacząć wszystko od początku i przeżyć w "Barçie" wspaniałe chwile.
 
Na konferencji prasowej nie obyło się też bez pytań na temat Luisa Suáreza: - Tak, to mój były, a teraz i obecny kolega z drużyny, ale przede wszystkim świetny piłkarz i wspaniały człowiek. Nie mogę się już doczekać, kiedy ponownie się spotkamy.
 
Barcelona, kupując Vermaelena z Arsenalu, skorzystała więc ze swojego jednego z najbardziej ulubionych "sklepów" w ostatnich latach. Przed Belgiem na Camp Nou z Londynu sprowadzeni zostali: Marc Overmars, Emmanuel Petit, Giovanni van Bronckhorst, Thierry Henry, Aleksandr Hleb, Alexandre Song oraz Cesc Fàbregas i kosztowali łącznie 135 milionów funtów, czyli ponad 1/3 kwoty, którą "Kanonierzy" wydali na wybudowanie Emirates Stadium.


ŹRÓDŁO
Twitter / FC Barcelona
TAGI: Thomas Vermaelen FC Barcelona Arsenal FC Hiszpania Belgia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.