Ranking FIFA: Polska na tym samym miejscu

5 lat temu
Polska nadal na 61. pozycji w rankingu FIFA

Dziś ukazało się kolejne notowanie rankingu FIFA, w którym Polska utrzymuje swoje miejsce w siódmej dziesiątce.

Czołówka klasyfikacji również nie uległa znaczącej zmianie. Na czele pozostają Niemcy, które w zeszłym miesiącu świętowały zwycięstwo na brazylijskim mundialu, zaś kolejno plasują się Argentyna i Holandia. Poza podium znajdują się Kolumbia, Belgia i Urugwaj.

O jedno oczko w górę przeszkoczyli Hiszpanie, którzy lokują się ex aequo z "Canarinhos" na siódmej pozycji. Pierwszą dziesiątkę zamyka reprezentacja Francji.

Poza Niemcami, z którymi przyjdzie zagrać w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2016, pozostali rywale grupowi znaleźli się na innych miejscach. Szkocja spadła z 27 na 28. lokatę, Irlandia plasuje się o pięć miejsc za "biało-czerwonymi". Gruzja awansowała o jedno miejsce.

Największy skok odnotowały przede wszystkim drużyny narodowe z Afryki. Lesotho ze 125 miejsca przesunęło się na 106, z kolei Malawi melduje się na 105. pozycji, będąc wcześniej sklasyfikowanym na 121.

Panama jest reprezentacją, która zaliczyła największy spadek w rankingu. Zespół ze strefy CONCACAF jest w tej chwili zlokalizowany na 63. miejscu. W poprzednim miesiącu znajdowała się o 30 pozycji wyżej.

RANKING FIFA

1. Niemcy (0)

2. Argentyna (0)

3. Holandia (0)

4. Kolumbia (0)

5. Belgia (0)

6. Urugwaj (0)

7. Brazylia (0)

 . Hiszpania (8)

9. Szwajcaria (0)

10. Francja (0)

------------------------

28. Szkocja (27)

61. Polska (61)

66. Irlandia (70)

95. Gruzja (96)ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: FIFA Polska Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.