San Lorenzo triumfatorem Copa Libertadores [WIDEO]

5 lat temu
San Lorenzo triumfatorem Copa Libertadores

Argentyńskie San Lorenzo pokonało Nacional z Paragwaju i wygrało tym samym Copa Libertadores po raz pierwszy w swojej 106-letniej historii.

"Święci", którzy dzięki zwycięstwu zakwalifikowali się do Klubowych Mistrzostw Świata, do niedawna byli jedynym zespołem z argentyńskiej "wielkiej piątki" bez tryumfu w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach Ameryki Południowej.

Zwycięstwo San Lorenzo dało też Argentynie rekordowy 23. tytuł w Copa Libertadores, które zostały zapoczątkowane w 1960 roku. To pierwszy raz od pięciu lat, gdy nie tryumfowała w nich drużyna z Brazylii.

Pierwszy kontynentalny tytuł zapewnił zespołowi rzut karny wykorzystany przez pomocnika Ortigozę, dzięki któremu stan rywalizacji w dwumeczu został ustalony na 2-1 - tydzień wcześniej w Asuncion padł remis 1-1. Grupa zawodników i dyrektorzy klubu mają w następny czwartek lub piątek polecieć do Rzymu, by spotkać się z papieżem Franciszkiem, który ma kartę członkowską San Lorenzo i jest jego wielkim kibicem.

Dwa lata temu klub omal nie spał z ligi, a na jego koncie był debet w wysokości około 12,3 miliona funtów. Praca prezydenta Matíasa Lammensa sprawiła jednak, że San Lorenzo szybko podniosło się z kryzysu.

Szkoleniowiec zespołu, Edgardo Bauza, wygrał Copa Libertadores po raz drugi w swojej karierze, ale docenił pracę wykonaną przez swojego poprzednika, Juana Antonio Pizziego, który po ligowym tryumfie w grudniu ubiegłego roku odszedł do Valencii.ŹRÓDŁO
Daily Mail/Transfery.info
TAGI: San Lorenzo de Almagro Buenos Aires Copa Libertadores Argentyna
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.