Oficjalnie: Misimović kończy reprezentacyjną karierę

5 lat temu
Misimović to jeden z najbardziej znanych bośniackich piłkarzy / Fot. FIFA

Zvjezdan Misimović postanowił zakończyć swoją reprezentacyjną karierę. Bośniak rozegrał w kadrze 83 spotkania.

32-latek przez lata występował na boiskach Bundesligi. Obecnie jest piłkarzem chińskiego Guizhou Renhe. Były reprezentant młodzieżowej kadry Jugosławii rozegrał w bośniackiej kadrze 82 spotkania, w których zdobył 25 goli. W niedawnych mistrzostwach świata, Misimović wystąpił w dwóch grach swojego zespołu.

- Podjąłem decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Myślę, że to nie będzie widoczna strata dla zespołu, ponieważ mamy w kadrze wielu młodych i utalentowanych zawodników. Nie była to dla mnie łatwa decyzja, zostawić koszulkę, w której występowałem od lat. Ale po rozmowie z rodziną zdecydowaliśmy, że to najlepszy czas na taki krok - podał Misimović.

Pomocnik podkreślił, że gorąco liczy na młode pokolenie bośniackich piłkarzy, które będzie walczyć o awans do mistrzostw Europy w 2016 roku. Misimović zaznaczył, że to pokolenie ma zdecydowanie łatwiejszy start w piłkarską dorosłość, aniżeli on kilkanaście lat temu. 

- Pragnę podziękować działaczom, wszystkim selekcjonerom i przede wszystkich bośniackim kibicom. Jestem dumny, że byłem częścią tej drużyny, która wywalczyła ten historyczny dla nas sukces (awans do Mundialu w Brazylii - przyp. red,) - powiedział "Miske".

W ostatnich dniach selekcjoner Bośni, Safet Sušić, ogłosił, że opaskę kapitańską w zespole przejmie Edin Dżeko. Misimović przyznał, że to dobra decyzja: - Edin jest w kadrze długo i wiele dał zespołowi. To na pewno dobra decyzja.

Zvjezdan Misimović debiutował w kadrze Bośni i Hercegowiny w spotkaniu z Macedonią w lutym 2004 roku. ŹRÓDŁO
Klix.ba / FIFA.com
TAGI: Zvjezdan Misimović Bośnia Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.