Shearer: Manchester potrzebuje poważnych wzmocnień

5 lat temu
Alan Shearer liczy na transfer trzech światowej klasy piłkarzy do United

Alan Shearer uważa, że Manchester United powinien pozyskać kilku piłkarzy, jeżeli chce wrócić do czołowej czwórki Premier League.

"Czerwone Diabły" po porażce, którą ponieśli w poprzednim sezonie marzą o jak najszybszym powrocie do europejskich pucharów. Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym wydawało się, że podopieczni Louisa van Gaala są w pełni gotowi do walki z najlepszymi. Tymczasem niespodziewana porażka na Old Trafford ze Swansea spowodowała pojawienie się wątpliwości czy obecna kadra Manchesteru United wystarczy, aby osiągnąć ten cel.

Głos w tej sprawie zabrał, między Alan Shearer, który liczy na kolejne transfery w zespole.

- Ten zły występ na inaugurację może być szczęściem w nieszczęściu dla United, ponieważ teraz menadżer może wymóc na władzach transfery co najmniej trzech piłkarzy światowej klasy. Manchester potrzebuje poważnych wzmocnień i musi wydać pieniądze na tych zawodników, aby dostać się do czołowej czwórki, nie mówiąc już o walce o mistrzostwo - twierdzi legenda Newcastle United.

Z kolei Ruud Gulit uważa, że szkoleniowiec "Czerwonych Diabłów" porzucił swoją filozofię, którą stosował w Ajaksie, Barcelonie oraz Bayernie.

- Dla mnie największym zaskoczeniem jest system, który van Gaal stara się wprowadzić w Manchesterze. W reprezentacji Holandii musiał stosować ustawienie 3-5-2, bo to było koniecznością ze względu na problemy w defensywie. Teraz dostał pracę w zespole, który potrafi grać ofensywnie, a tymczasem on robi z niego to, co w drużynie narodowej. W Ajaksie, Barcelonie i Bayernie grał 4-3-3, a teraz nagle zmienił swoją filozofię - powiedział 51-latek.

Okienko transferowe jeszcze trwa przez dwa tygodnie i zapewne włodarze klubu z Old Trafford mają na oku jeszcze kilku piłkarzy, którzy mogliby potencjalnie wzmocnić zespół.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Alan Shearer Manchester United FC Anglia Louis van Gaal Ruud Gullit Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.