Di María w United. Szczegóły transferu

5 lat temu
Di Maria | fot. FIFA

Ángel Di Maria najprawdopodobniej jeszcze dziś zostanie ogłoszony piłkarzem Manchesteru United.

Transfer Argentyńczyka na Old Trafford jest przesądzony właściwie od wczoraj, lecz dotychczas w mediach pojawia się wiele specznych informacji - głównie co do szczegółów całej transakcji. 

Co do kwoty, którą działacze United przeleją na konto "Królewskich", najbardziej wiarygodną wydaje się ta, która jest często zaniżana, zwłaszcza przez niektóre angielskie portale. Mowa o 75 milionach euro, z płatnością przesuniętą na wrzesień i bonusami za ewentualne sukcesy 26-latka w barwach "Czerwonych Diabłów", wynoszącymi aż 15 milionów. Oznacza to, że Real na sprzedaży Di Marii może zarobić aż 90 milionów euro.

Jak już wspomnieliśmy, w sprawach finansowych są pewne rozbieżności. Istnieję źródła, które powyższą kwotę całkowitą rozbijają na różne wartości, np. 70 lub 80 milionów plus zmienne, bez podania ich wysokości. Znajdą się także raporty sugerujące, że Real otrzyma jedynie 70 milionów euro i nie ma mowy o żadnych bonusach.

W tych kwestiach należy jednak wierzyć hiszpańskiemu dziennikowi "Marca". Choć bardzo często nie brakuje w nim plotek, to w sprawach transferów "Królewskich" jest zazwyczaj niezawodny, a przynajmniej tak wygląda sytuacja tego lata. Jego informację potwierdzają też inni dziennikarze na świecie, cieszący się opinią wiarygodnych.

Odbiegając o tematów finansowych, cała operacja może zostać oficjalnie potwierdzona przez kluby jeszcze dziś wieczorem, bowiem mniej więcej w tym czasie Argentyńczyk ma się zjawić w Manchesterze w celu przejścia testów medycznych i podpisania umowy. Jest jednak ryzyko, że formalności zostaną przełożone na wtorkowe popołudnie.

Nie wiadomo natomiast, jakiej długości umowę parafuje Di Maria, choć ta ma być nie krótsza niż trzy lata. W ramach niej za każdy rok gry skrzydłowy ma inkasować osiem milionów euro, a ponadto może liczyć na wysokie bonusy (za występy, gole, asysty i rzecz jasna sukcesy).

W United będzie grał z numerem "7" na plecach.ŹRÓDŁO
Transfery.info, Marca, Cadena COPE, Di Marzio, Sky
TAGI: Ángel Fabián Di María Real Madryt CF Manchester United FC Hiszpania Anglia Argentyna
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.