Sensacyjnie w Azjatyckiej Lidze Mistrzów: Dwuletni klub w półfinale po pokonaniu mistrza!

5 lat temu
Wielki sukces australijskiej piłki!

Dzisiaj i wczoraj rozegrano rewanżowe mecze ćwierćfinałów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Nie obyło się bez wielkiej niespodzianki, bowiem faworyzowany obrońca tytułu Guangzhou Evergrande odpadł z australijskim Western Sydney Wanderers.

To spore wydarzenie w Azji i chyba największy sukces w historii klubowej piłki australijskiej, bowiem w 2008 roku, gdy w finale rywalizowało Adelaide United, w grę nie wchodziły jeszcze takie pieniądze, jak obecnie po przyśpieszonym rozwoju futbolu chińskiego i arabskiego.
 
Autorem sukcesu WSW jest Tony Popović, znany przede wszystkim z gry w kadrze Australii i Crystal Palace. W ciągu dwóch lat istnienia klubu od zera stworzył zespół, który dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo A-League, a teraz dodatkowo świetnie spisał się w pucharze kontynentalnym.
 
WSW najpierw wygrali z Guangzhou 1-0, by w obecności 60 tysięcy kibiców w Chinach zaliczyć "zwycięską porażkę", czyli 1-2. Oznacza to, że w półfinale zmierzą się z Seoul FC, który pokonał w konkursie jedenastek Pohang Steelers. 
 
Guangzhou to zespół pełen gwiazd - z chyba największą, czyli Marcelo Lippim, na ławce trenerskiej, a także Gilardino, Diamantim i Elkesonem w składzie.
 
Drugą parę Azjatyckiej LM stworzą Al Ain z niesamowitym Asamoahem Gyanem oraz Al Hilal z Thiago Nevesem. O ile w pierwszej parze teoretycznie zdecydowanym outsiderem będą Australijczycy, to w starciu klubów ze Zjednoczonych Emiratór Arabskich i Arabii Saudyjskiej można spodziewać się wszystkiego.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Azjatycka Liga Mistrzów Guangzhou Evergrande FC Western Sydney Wanderers FC Australia Chiny Al Ain FC Al Hilal Seoul FC Korea Południowa Arabia Saudyjska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.