Rekordowe nakłady transferowe w Premier League

5 lat temu
Manchester United wydał w lecie najwięcej | Fot. Manchester United FC

Angielskie kluby rokrocznie wydają grube miliony na wzmocnienia i biją kolejne rekordy. Lato 2014 będzie historyczne, bowiem właśnie w tym okresie w Premier League wydano najwięcej w dziejach.

Rekordowa suma to ponad 750 milionów funtów, czyli 950 milionów euro. Oznacza to, że jeszcze dziś może pęknąć granica miliarda euro, co do tej pory wydawało się wręcz nierealne. Poprzedni rekord wynosił 750 milionów euro a więc został on pobity już kilka dni temu. Ostatniego dnia okienka transferowego kluby Premier League będą go więc tylko śrubować.

W lecie 2014 roku niewątpliwie najwięcej wydał Manchester United. „Czerwone Diabły” były w tej materii bezkonkurencyjne, bowiem za nowych zawodników (Di Maria, Shaw, Herrera, Blind, Rojo) zapłaciły aż 186 milionów euro. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji uplasował się Liverpool (151 milionów), a trzecia lokata przypadła Chelsea (106 milionów). W tym towarzystwie nie znalazło się miejsca dla Manchesteru City. Wszystko przez sankcje nałożone przez UEFA w wyniku których „The Citizens” nie mogli wydać więcej niż 60 milionów euro. Tuż za podium uplasowały się takie kluby jak Arsenal czy Southampton.

Najdroższym piłkarzem sprowadzonym do Premier League był Angel Di Maria. Argentyńczyk kosztował Manchester United 75 milionów euro. Jeśli chodzi o kwotę transferu daleko za nim znaleźli się Eliaquim Mangala (z Porto do Manchesteru City za 40 milionów), Diego Costa (z Atlético Madryt do Chelsea za 38 milionów) i Alexis Sánchez (z Barcelony do Arsenalu za 37,7 miliona).

Średnia kwota wydana przez jeden klub Premier League wynosi 47,5 miliona euro. Znamienne jest też to, że tylko dwa zespoły z całej stawki kończą okienko transferowe z dodatnim bilansem – mowa o sprzedającym na potęgę Southampton (+ 61,3 miliona) oraz Swansea (+ 2,8 miliona). Reszta drużyn zdecydowanie więcej wydawała niż zarabiała.ŹRÓDŁO
Transfermarkt
TAGI: Premier League Anglia Manchester United FC Liverpool FC Chelsea FC
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0121 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.