Football League Loan Window - okienko transferowe dobiegło końca, ale można jeszcze wypożyczać

5 lat temu
Fabio Borini

Wczoraj zatrzasnęło nam się z hukiem okienko transferowe, jednak w Anglii kluby spoza Premier League wciąż będą mogły wzmacniać swój skład. Na zasadzie - jakże popularnych tego lata - wypożyczeń.

Football League Loan Window, zwane też Emergency Loan Window, to okres, kiedy zespoły angielskie, nie grające w Premier League, mogą wypożyczać zawodników na okres od 28 do 93 dni. Czyli w praktyce - na maksymalnie trzy miesiące. Rozpoczyna się on równo tydzień po zakończeniu okienka transferowego, a więc w przyszły poniedziałek, a potrwa do czwartego czwartku listopada. W tym roku będzie to 27. dzień tego miesiąca.
 
Zasady są bardzo proste - nie można wypożyczać poza granice kraju, nie można też wypożyczać z innego kraju. Wszystkie ruchy muszą się odbywać wewnątrz Football League i klubów grających w niższych klasach rozgrywkowych w Anglii. Każdy zawodnik po upływie 28 dni może być wezwany z powrotem do klubu wypożyczającego. 
 
Najnowsza historia zna przypadki, kiedy takie Emergency Loans okazywały się strzałami w dziesiątkę. DJ Campbell, którego Blackpool wypożyczyło z Leicester City w 2010 roku zdobył 11 bramek w 18 meczach, pomagając "The Pool" w awansie do Premier League. W nagrodę po zakończeniu okresu wypożyczenia został ściągnięty na stałe. Podobnie było w przypadku Fabio Boriniego w Swansea czy Marlona Harewooda i Mike'a Williamsona w Newcastle. Wszyscy trzej wydatnie pomogli swoim ekipom w promocji do angielskiej ekstraklasy.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Anglia Transfer Deadline Day
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.