Van Gaal: Welbeck to nie poziom United

5 lat temu
Danny Welbeck | Fot. Arsenal FC

Louis van Gaal stanął w obronie swojej decyzji, jaką była sprzedaż Danny'ego Welbecka do Arsenalu. Holenderski szkoleniowiec stwierdził, że Anglik nie prezentował odpowiedniego poziomu gry, by mógł grać dalej dla United.

Przypomnijmy, były już napastnik "Czerwonych Diabłów", który ostatnio zapewnił zwycięstwo swojej reprezentacji strzelając dwie bramki w spotkaniu z Szwajcarią, trafił na Emirates tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego. Klub z Old Trafford zarobił na transferze 16 milionów funtów.

Zaraz po meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w Bazylei, wielu fanów zaczęło podważać słuszność decyzji Van Gaala, który postanowił sprzedać niespełna 24-letniego napastnika do jednego z największych rywali z Premier League. Menadżer uważa jednak, że Danny miał trzy lata na udowodnienie swojej wartości w zespole. Ostatecznie, zdaniem byłego selekcjonera "Oranje", forma Welbecka nie była wystarczająca do tego, by mógł kontynuować karierę w Manchesterze.

- Danny trafił do United, kiedy miał dziewięć lat. Po sezonie spędzonym na wypożyczeniu w Sunderlandzie, kolejne trzy lata spędził w Manchesterze. Przez ten okres zawsze był w cieniu Wayne'a Rooneya i Robina van Persiego. Właśnie to spowodowało, że droga kariery Danny'ego potoczyła się inaczej - powiedział Van Gaal.

- Oczywiście Welbeck odszedł z drużyny nie tylko z powodu Falcao, ale także z powodu swojej dyspozycji. Przed sezonem dałem szanse wszystkim swoim zawodnikom na pokazanie się z jak najlepszej strony.

- Ogólnie rozmawialiśmy z Danny'm, także z Chicharito, na temat ich przyszłości jeszcze przed próbą pozyskania Falcao. Chcieliśmy być fair wobec wszystkich piłkarzy, ponieważ niektórzy młodzi gracze są w stanie dopasować się do systemu gry w tym zespole. Pozyskując Radamela nie miałem żadnych wątpliwości... to jest jeden z najlepszych napastników na świecie. Statystyki mówią same za siebie, są niesamowite - podsumował Louis.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Daniel Nii Tackie Mensah Welbeck Louis van Gaal Arsenal FC Manchester United FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.