Kramer w finale mundialu chciał być bramkarzem, sędzią i kapitanem [WIDEO]

5 lat temu
Christoph Kramer mało co pamięta z finału Mistrzostw Świata | fot. DFB

Reprezentanci Niemiec w formie żartu wspominali w niemieckiej telewizji dziwne zachowania Christopha Kramera po zderzeniu z Ezequielem Garayem w finale ostatnich Mistrzostw Świata.

Niemiec został uderzony barkiem przez Argentyńczyka w 17. minucie spotkania. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale wydawało się, że Kramer może kontynuować grę, jednak jego późniejsze zachowanie było dość osobliwe, dlatego Joachim Löw zdecydował się wprowadzić za niego André Schürrle.

- Wszystko wyglądało w porządku, do czasu kiedy podszedł do mnie i poprosił mnie, żebym pozwolił mu zagrać na bramce – wspomina Manuel Neuer.

Phlipp Lahm, kapitan drużyny, opowiedział bardzo podobną historię z tego meczu: - Nie martwiłem się z początku, grał normalnie. Ale w pewnym momencie Christoph chciał, abym mu oddał opaskę kapitańską, pomyślałem wtedy: „co się dzieje?”. Chwilę potem chciał zamienić się koszulkami z sędzią, wtedy uznałem, że to już przesada.

Na sam koniec głos zabrał Thomas Müller i opowiedział chyba najbardziej zdumiewający epizod tamtego finału: - Do te pory wspominałem tylko, że Kramer zapytał mnie w trakcie meczu, czy teraz trwa finał mundialu, ale to tylko najbardziej niewinna rzecz, która się wydarzyła. Bo zaczął do mnie również mówić: „Gerd” i gratulował mi wygrania mundialu 1974. Kiedy na stadionie zrobiło się bardzo głośno to stwierdził: „świetna atmosfera panuje tutaj na stadionie w Zagłębiu Ruhry!”. Bardzo dobrze, że został zmieniony, bo nie wiadomo, co mógł zrobić. Choćby ściągnąć majtki sędziemu.

WIDEO:

 

Wszystko to było powiedziane w formie żartu, jednak sytuacja z Kramerem w trakcie meczu wydawała się poważna.ŹRÓDŁO
ZDF
TAGI: Christoph Kramer Borussia Mönchengladbach Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.