Letnie harce beniaminków - Włochy

5 lat temu
Palermo wróci do grona najlepszych ekip we Włoszech? | Fot. US Palermo

Okienko transferowe przyniosło nam wiele interesujących transakcji u ekip walczących o najwyższe cele w swoich ligach. A jak na letnich zakupach spisali się beniaminkowie, których głównych zadaniem jest utrzymanie się w elicie?

W ostatniej części naszych podsumowań przyjrzymy się transferom beniaminkom z włoskiej Serie A.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi poprzednimi artykułami, w których prezentowaliśmy ruchy transferowe u drużyn z Francji (TUTAJ), Anglii (TUTAJ), Niemiec (TUTAJ) oraz Polski (TUTAJ).

US Palermo

Na początek pod naszą lupę trafia US Palermo. Ekipa prowadzona przez Giuseppe Iachiniego w minionym sezonie spisała się znakomicie i zgodnie z przewidywaniami wróciła do krajowej elity. Na razie "Rosanero" w gronie najlepszych zespołów z Półwyspu Apenińskiego nie prezentują się zbyt dobrze, ponieważ zajmują przedostatnią pozycję w lidze. Ten stan rzeczy wkrótce ulegnie zapewne zmianie, ale czy na długo?

Drużyna z Sycylii przed startem obecnych rozgrywek liczyła na to, że uda się jej powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Na chwilę obecną niewiele na to wskazuje, aby Palermo nawiązało do swoich niedawnych sukcesów, kiedy to plasowało się na miejscach w czołowej dziesiątce Serie A i reprezentowało Włochy w europejskich pucharach.

Podopiecznym Giuseppe Iachiniego osiągnięcie takiego rezultatu uniemożliwiają, między innymi odejścia kilku ważnych piłkarzy. Wśród nich należy w pierwszej kolejności wymienić dwóch najskuteczniejszych strzelców zespołu z poprzedniego sezonu - Abela Hernándeza do Hull City i Kyle'a Lafferty'ego do Norwich City. W ich miejsce sprowadzono do klubu Andreę Belottiego (definitywnie z UC AlbinoLeffe), João Silvę (z FC Bari 1908) oraz Simona Makienoka (z Brøndby IF). Ponadto do "Rosanero" dołączyło kilku innych młodych i utalentowanych zawodników, takich jak: Robin Quaison i Ivaylo Chochev (z CSKA Sofia za 2 mln euro) oraz znani na arenie międzynarodowej Sol Bamba (z Trabzonsporu) oraz Giancarlo González (z Columbs Crew za 3,6 mln euro). Warto również dodać, że ponownie z Palermo został wypożyczony Emiliano Viviano.

Źródło: Transfermarkt.pl (kliknij na obrazki, aby je powiększyć)

EMPOLI FC

Drugim zespołem, któremu się przyjrzymy jest Empoli FC. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego w poprzednim sezonie dokonała tego, co nie udało się jej rok wcześniej. Wtedy popularni „Azzuri” zajęli czwarte miejsce w tabeli Serie B i przegrali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w barażach. Tym razem ekipa z Toskanii uplasowała się na drugiej pozycji, dzięki czemu powróciła do krajowej elity po sześciu latach przerwy.

Do tej pory ten klub nie odniósł żadnego wielkiego sukcesu na włoskich boiskach, ale dzięki dyskwalifikacji niektórych zespołów za udział w aferze korupcyjnej otrzymał możliwość udziału w Pucharze UEFA w sezonie 2007/08. Niestety, Empoli w tych rozgrywkach przegrało już w I rundzie ze szwajcarskim FC Zürich (2:1, 0:3) i odpadło z dalszej rywalizacji.

Z pewnością podopieczni Maurizio Sarriego nie mają większych szans na uplasowanie się w górnej połówce ligowej tabeli, ale na pewno zrobią wszystko, aby utrzymać się w Serie A. W osiągnięciu tego celu "Azzurim" mają pomóc sprowadzeni w letnim okienku transferowym tacy piłkarze jak: Luigi Sepe, Matteo Bianchetti, Matías Vecino, Diego Laxalt oraz Piotr Zieliński.

Źródło: Transfermarkt.pl (kliknij na obrazki, aby je powiększyć)

AC CESENA

Ostatnią ekipą, której się przyjrzymy jest AC Cesena. Popularne „Koniki morskie” podobnie jak Palermo na powrót do grona najlepszych drużyn we Włoszech czekały tylko jeden sezon. Podopieczni Pierpaolo Bisoliego w minionych rozgrywkach zajęli czwarte miejsce w lidze i o upragniony awans musieli powalczyć barażach, a w nich najpierw poradzili sobie z Modeną (1:0, 1:1), a potem z Latiną (2:1, 2:1).

Zespół z regionu Emilia-Romania na razie nie ma na swoim koncie żadnych wartościowych krajowych trofeów, a jego najlepszym rezultatem w Serie A było zajęcie szóstej pozycji w tabeli w 1976 roku.

Nie da się ukryć, że celem klubu prowadzonego przez Pierpaolo Bisoliego jest utrzymanie w elicie. Ten plan ciężko będzie zrealizować, ale Cesena zamierza walczyć do końca o zajęcie bezpiecznej lokaty w lidze.

Źródło: Transfermarkt.pl (kliknij na obrazki, aby je powiększyć)

US Palermo

Wartość drużyny - 54,7 mln euro (65,1 mln euro)
Średnia wieku zespołu - 24,9 (23,2)
Wydatki transferowe - 19,2 mln euro (9,15 mln euro)
Wpływy z transferów - 16,5 mln euro (21,5 mln euro)

Empoli FC

Wartość drużyny - 32,93 mln euro (13,55 mln euro)
Średnia wieku zespołu - 25,1 (24,3)
Wydatki transferowe - 0 mln euro (0,3 mln euro)
Wpływy z transferów - 0 mln euro (4,8 mln euro)

AC Cesena

Wartość drużyny - 27,35 mln euro (21,33 mln euro)
Średnia wieku zespołu - 26 (22,4)
Wydatki transferowe - 1,1 mln euro (0,2 mln euro)
Wpływy z transferów - 0,6 mln euro (4,55 mln euro)ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Letnie harce beniaminków US Palermo AC Cesena Empoli FC Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.