Kolejny młody obrońca na celowniku United?

5 lat temu
Reece Oxford | Fot. West Ham United FC

Manchester United FC jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem młodego obrońcy West Ham United FC Reece'a Oxforda.

"Czerwone Diabły" w obecnym sezonie mają sporo problemów w defensywie. Klub podjął już perspektywiczne działania, mające na celu obserwacje i sprowadzenie do klubu wyróżniających się młodych zawodników, którzy w przyszłości mają stać się czołowymi defensorami United. Wczoraj wspominaliśmy o zainteresowaniu Walijczykiem Reganem Poole'em z Newport County. Kolejnym celem jednego z najbardziej utytułowanych angielskich klubów jest młodzieżowy reprezentant Anglii Reece Oxford.
 
15-latek jest również obserwowany przez skautów Arsenalu i Chelsea, jednak to przedstawiciele United mają największe szansę na sprowadzenie zawodnika, uważanego za najlepszego młodego obrońcę w kraju. Skauci klubu z Old Trafford chcą podpisać z nim profesjonalną umowę. Władze West Hamu, świadome tak wielkiego zainteresowania jednym z największych młodych talentów klubu, zamierzają wyprzedzić ligowych potentatów i zaoferowali młodemu piłkarzowi lukratywny kontrakt.
 
Obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi nastolatek latem tego roku został kapitanem reprezentacji Anglii do lat 17. Zasiadł też na ławce West Hamu w meczu Capital One Cup, rozegranym we wrześniu tego roku. Według ekspertów, Oxford może bardzo szybko przebić się do pierwszej drużyny "Red Devils", mimo konkurencji ze strony innych utalentowanych młodzieżowców, takich jak Paddy McNair, Tom Thorpe i Tyler Blackett.
 
W ostatnią środę 15-latek pojawił się jednak na meczu konkurenta "Czerwonych Diabłów" - Arsenalu, podejmującego na Emirates Stadium Galatasaray Stambuł w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Menedżer "Kanonierów" Arsène Wenger uważa, że tak perspektywiczny zawodnik jak Oxford bardzo szybko znalazłby się w wyjściowym składzie jego drużyny.
 
Mimo ogromnych wydatków, jakie poniósł Manchester United na transfery przed obecnym sezonem Premier League, władze klubu są zdeterminowane, by poprawić jakość młodych zawodników, mających stać się w przyszłości członkami pierwszej drużyny. W ubiegłym miesiącu United zakontraktowało Timothy'ego FoSu-Mensaha, 16-letniego obrońcę Ajaxu Amsterdam. W najbliższym czasie zapowiadane są kolejne wzmocnienia drużyn juniorskich "Czerwonych Diabłów" oraz wnikliwa obserwacja wyróżniających się młodych talentów.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Manchester United FC West Ham United FC Anglia Reece Oxford
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.