Przebaczone winy Hiddinka

5 lat temu
Hiddink zaliczył falstart w roli selekcjonera Holandii / Fot. Wikipedia

Holenderski Związek Piłki Nożnej jest już po rozmowach z Guusem Hiddinkiem. Celem rozmów było podsumowanie ostatnich meczów reprezentacji i omówienie planów na przyszłość.

Oświadczenie KNVB jasno daje do zrozumienia, że mimo fatalnego startu Holandii w eliminacjach do Euro 2016, pozycja trenera Hiddinka jest niezagrożona. "Razem z całym sztabem szkoleniowym Oranje sporządziliśmy plan działania co do drużyny narodowej, który będzie wdrażany w najbliższym czasie" - brzmi komunikat wydany przez holenderską federację piłkarską.

Bert van Oostveen, dyrektor KNVB, stwierdził, że kryzys jaki dopadł kadrę Holandii jest czymś naturalnym, jednak na dłuższą metę, niemożliwym do zaakceptowania. - Jesteśmy po wielkim turnieju o mistrzostwo świata w Brazylii i w często po takim sukcesie trudno jest rozpocząć eliminację do kolejnej imprezy. Nasz cel pozostaje jednak niezmienny. Chcemy awansować do mistrzostw Europy we Francji, mimo rozczarowującego startu w eliminacjach. KNVB ma pełne zaufanie do trenerów i wierzy w potencjał sztabu szkoleniowego i samych zawodników - ocenił Oostveen.

- Wyniki z początku eliminacji są rozczarowujące i mówią same za siebie. Ważne jest jednak to, że jesteśmy zjednoczeni i teraz mocniej skupimy się na tych eliminacjach - obiecał z kolei sam Hiddink.

Holandia z czterech spotkań pod wodzą Hiddinka przegrała trzy, a jedyne zwycięstwo "wyrwała" po dramatycznym meczu z Kazachstanem. Kolejnym rywalem "Oranje" będzie Meksyk. Cztery dni po meczu sparingowym z ekipą z Ameryki Środkowej, Holendrzy w ramach eliminacji do Euro 2016  zagrają z Łotwą. ŹRÓDŁO
Vi.nl
TAGI: Guus Hiddink Holandia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.