Rekordowa kolejka w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Rekordowa kolejka w Lidze Mistrzów [WIDEO] fot. Transfery.info

Wtorkowy wieczór z Ligą Mistrzów obfitował w ogromne emocje. W ośmiu spotkaniach tych rozgrywek padło aż 40 bramek!

Więcej niż we wtorek bramek w jednym dniu Ligi Mistrzów strzelono tylko pierwszego października 1997 roku, bo aż 44. Wówczas jednak rozegrano aż 12 spotkań.

Bayern i Szachtar gromią rywali, rekord Adriano

W szlagierze grupy E "Bawarczycy" zdeklasowali na Stadio Olimpico Romę, pokonując wicemistrzów Włoch aż 7:1. Podopieczni Pepa Guardioli prowadzili do przerwy już 5:0, a trzecię bramkę w 25 minucie spotkania zdobył Robert Lewandowski. Tyle samo goli zdobyli natomiast piłkarze Szachtara Donieck. Podopieczni Mircei Lucescu bez straty gola rozgromili białoruskie BATE Borysów, a napastnik ukraińskiego zespołu Adriano pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu wyrównał rekord Lionela Messiego. Dodatkowo Brazylijczyk ustanowił rekord najszybszego hat-tricka w historii LM - jego strzelenie zajęło mu zaledwie siedem minut. Nikt wcześniej nie strzelił też czterech bramek już w pierwszej połowie.

Szachtar wyrównał rekord najwyższego zwycięstwa na wyjeździe - w 2010 roku Marsylia również 7-0 wygrała ze słowacką Žiliną. Jednak największe zwycięstwo wciąż przynależy do Liverpoolu, który w 2007 roku na Anfield pokonał turecki Besiktas aż 8-0. Dodatkowo, żaden w klub w przeszłości nie strzelił pięciu wyjazdowych bramek do przerwy, co wczoraj uczyniły Bayern i Szachtar. Klub z Doniecka postanowił nie czekać z pobiciem rekordu, bowiem dołożył przed przerwą szóste trafienie, dzięki czemu jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

Bramka "Lewego":

Punkty rzutem na taśmę

W drugim meczu wspomnianej grupy E CSKA zremisowało z Manchesterem City, mimo, że przegrywało do przerwy już 0:2. Pomimo pustych trybun rosyjski zespół zdołał się zmobilizować i dzięki rzutowi karnemu w 86 minucie wynik spotkania na 2:2 ustalił Natcho. Jedenastka zdecydowała również o rozstrzygnięciu w meczu Schalke - Sporting. Po czerwonej kartce dla gości w pierwszej połowie spotkania i dwubramkowym prowadzeniu (3:1) drużyny prowadzonej przez  Di Matteo wszystkim kibicom "Königsblauen" wydawało się, że trzy punkty zostają w Gelsenkirchen. Portugalski zespół niespodziewanie jednak wyrównał i dopiero trafienie w doliczonym czasie gry dało Schalke ważny komplet punktów w kontekście walki o wyjście z grupy.

Pozostałe wyniki trzeciej kolejki:

źródło: UEFA

Warto jeszcze wspomnieć o:
- pierwszej bramce Didiera Drogby po powrocie do Chelsea,
- najmłodszym debiutancie w historii Chelsea w LM - napastniku Dominicowi Solanke (17 lat, 112 dni),
- niesamowitej serii Petra Čecha (pięć kolejnych niewykorzystanych karnych przeciwko niemu w LM),
- Manchesterze City jako pierwszym angielskim klubie w LM, który stracił dwubramkowe prowadzenie na wyjeździe od... Liverpoolu, który w 2009 roku zremisował 4-4 z Chelsea.
Więcej na temat: UEFA Liga Mistrzów

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum”