Sposób na przedłużenie wypożyczenia Lamparda? Obóz New York City w Manchesterze!

5 lat temu
Frank Lampard na dłużej w Manchesterze City? | fot. Manchester City FC

Frank Lampard może pozostać na wypożyczeniu w Manchester City FC o dwa miesiące dłużej, jeśli New York City FC zdecydują się spędzić obóz przygotowawczy przed sezonem w ośrodku „The Citizens”.

Anglik niespodziewanie stał się jedną z ważniejszych postaci w ekipie Manuela Pellegriniego, imponuje formą fizyczną i niezwykłą skutecznością, z której słynie od lat. W pierwszych sześciu meczach w barwach klubu z Etihad Stadium strzelił już cztery bramki.

Według pierwotnego planu Lampard miał się zjawić w Nowym Jorku tuż po Nowym Roku, ale coraz głośniej zaczęto wspominać, że Anglicy chcieliby go zatrzymać na nieco dłużej, co spotkało się z konsternacją po drugiej stronie Atlantyku. Być może uda się jednak znaleźć stanowisko, które zadowoli obie strony, a takim może być propozycja ze strony Manchesteru, według której amerykańska drużyna przybyłaby do Anglii w okresie przygotowawczym w styczniu lub lutym i miała do swojej dyspozycji Etihad Campus, czyli stadion i obiekty treningowe mistrzów Premier League. Cały ośrodek został oddany do użytku w tym roku i kosztował bagatela 200 milionów funtów. W czasie zgrupowania amerykański klub będzie miał zapewnione miejsce do treningu, zakwaterowanie oraz zorganizowane zostaną dla niego dwa lub trzy sparingi z klubami z niższych lig, w zamian oczekuje się jedynie przedłużenia wypożyczenia Lamparda. Byłaby to również idealna okazja, by 36-letni pomocnik poznał się z nowymi kolegami z drużyny oraz z trenerem, a zarazem nie opuszczał jeszcze Premier League.

Włodarze „The Citizens” zdają sobie jednak sprawę, że cała operacja będzie wymagała sporo pracy, i że przypadek „Lampsa” jest dla Amerykanów niezwykle istotny, ponieważ całą akcję marketingową wokół nowego klubu skupili na przybyciu Lamparda do MLS, co ma zaowocować sporą sprzedażą biletów okresowych. Anglik stara się być neutralny w całej sprawie i zostawia ostateczną decyzję klubom. ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Frank Lampard Manchester City FC New York City FC Anglia Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.