Protest Albańczyków pod siedzibą UEFA

4 lata temu
Albańczycy protestowali pod siedzibą UEFA

Około tysiąca kibiców reprezentacji Albanii zebrało się pod siedzibą UEFA w szwajcarskim mieście Nyon, by protestować przeciwko decyzji dotyczącej meczu Albańczyków z Serbami.

Przypomnijmy: podczas meczu Serbii z Albanią w ramach eliminacji EURO 2016 doszło do zamieszek z udziałem zarówno kibiców, jak i piłkarzy obu drużyn. Powodem bójki na murawie było pojawienie się drona z flagą Wielkiej Albanii, która została zerwana przez Serba Stefana Mitrovicia. Mecz został przerwany w 44 minucie. 

WIĘCEJ: http://www.transfery.info/70728,dron-nad-stadionem-race-na-boisku-protest-zawodnikow-serbsko-albanskie-szalenstwo-wideo

24 października Komisja ds. Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA poinformowała, że wynik meczu zostaje ustalony na walkower dla Serbii, jednocześnie odejmując drużynie trzy punkty za brak zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie. Serbowie rozegrają też dwa domowe mecze eliminacyjne bez udziału publiczności, a oba związki piłkarskie nałożono grzywnę w wysokości 100 tysięcy euro.

WIĘCEJ: http://www.transfery.info/70913,uefa-podjela-decyzje-ws-meczu-serbia-albania

Albania zapowiedziała odwołanie się od decyzji UEFA. Kibice z tego kraju postanowili wesprzeć działania szefów swojej federacji i zorganizowali dziś protest pod siedzibą europejskiej federacji. Około tysiąc kibiców z Bałkanów wykrzykiwało hasła "UEFA mafia", "Nie dla rasizmu", "Platini odejdź", "Sprawiedliwość". Według Albańczyków, działacze UEFA nie dostrzegli znamion rasizmu w działaniach Serbów, które zostały opisane w specjalnym oświadczeniu wydanym przez tamtejszą federacje.

WIĘCEJ: http://www.transfery.info/70763,oswiadczenie-albanskiej-federacji-zarzuty-wobec-serbow

Ponadto protestujący wypuścili przed siedzibą organizacji drona, będącego symbolem wydarzeń jakie miały miejsce na stadionie Partizana Belgrad. Trwający ponad godzinę protest przebiegł spokojnie i bez większych incydentów.ŹRÓDŁO
L' Equipe
TAGI: Serbia Albania UEFA Euro 2016
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.