Kadra Polski na Gruzję i Szwajcarię: powołania krajowe

4 lata temu

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników z ligi polskiej na mecze z Gruzją i Szwajcarią.

Do piłkarzy z lig zagranicznych, którzy otrzymali powołania tydzień temu (WIĘCEJ: http://transfery.info/71060,kadra-polski-na-gruzje-i-szwajcarie-powolania-zagraniczne ) dołączy 8 przedstawicieli klubów Ekstraklasy. 

Powołani piłkarze z polskiej ligi:

1. Łukasz Broź (Legia Warszawa)
2. Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok)
3. Rafał Janicki (Lechia Gdańsk)
4. Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
5. Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)
6. Karol Linetty (Lech Poznań)
7. Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
8. Michał Żyro (Legia Warszawa)
 
Szansę na debiut w drużynie narodowej otrzymali Maciej Gajos i Rafał Janicki, wyróżniający się w meczach ligowych. Kadra na mecz eliminacyjny w Tibilisi z Gruzją (14 listopada, godz 18:00) i towarzyski ze Szwajcarią we Wrocławiu (18 listopada, 20:45) będzie liczyć 25 zawodników. Są to ostatnie spotkania reprezentacji Polski w tym roku. Następny mecz kadra rozegra dopiero 29 marca 2015 roku - będzie to spotkanie z Irlandią w ramach eliminacji Mistrzostw Europy.
 
– Po udanych meczach z Gibraltarem, Niemcami i Szkocją chcemy poprawić zdobycz punktową w Tbilisi. Wymagający rywal, gorący teren, dlatego też musimy odpowiedzialnie podejść do meczu. Cztery dni po Gruzji czeka nas towarzyska konfrontacja ze Szwajcarią. Bardzo poważnie traktujemy to spotkanie. Dla kilku zawodników będzie to doskonała okazja, by pokazali swoje umiejętności i potencjał gry w pierwszej reprezentacji - skomentował swoje powołania Adam Nawałka.


ŹRÓDŁO
PZPN
TAGI: Polska Mistrzostwa Europy Euro 2016
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.