Football Manager 2015: Najlepsi w Polsce

4 lata temu

Trochę pograliśmy w nowego Football Managera, więc można powiedzieć, że ze światem w grze jesteśmy już za pan brat. Wobec tego przygotowaliśmy zestawienia najlepszych polskich i grających w polskiej lidze piłkarzy.

Posegregowaliśmy ich według kilku różnych kryteriów:
- najlepsi polscy piłkarze
- najlepsi piłkarze z Ekstraklasy
- najlepsi zawodnicy z I ligi
- najbardziej rozwojowi polscy piłkarze
 
W każdej z kategorii wybraliśmy pięciu zawodników. Winni jesteśmy jeszcze wyjaśnienie ostatniej - tych najbardziej rozwojowych. Tak jak pisaliśmy we wstępie, parę dobrych godzin w świecie FM-a 2015 spędziliśmy i po pięciu latach prowadzenia klubu spoza Ekstraklasy, jednocześnie obserwując, co dzieje się w naszej rodzimej lidze, mamy pewne pojęcie o tym, kto robi największą karierę.
 
NAJLEPSI POLSCY PIŁKARZE
 
Pierwsza czwórka była do przewidzenia, natomiast na piątego z najlepszych polskich zawodników - nie mogąc się do końca zdecydować - wybraliśmy Grzegorza Krychowiaka. W grze, nad którą do tej pory spędziliśmy najwięcej czasu, został ważnym zawodnikiem Milanu, odbudowującego się po kilku chudych latach.
 
1. ROBERT LEWANDOWSKI
 
2. WOJCIECH SZCZĘSNY
 
3. ŁUKASZ PISZCZEK
 
4. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI
 
5. GRZEGORZ KRYCHOWIAK
 
NAJLEPSI PIŁKARZE Z EKSTRAKLASY
 
Ondreja Dudę wybieramy najlepszym zawodnikiem z Ekstraklasy, bo za każdym razem robi wielką karierę. Choć na początku jego atrybuty jeszcze nie zachwycają, to u nas na przykład po dwóch latach gry w Polsce i nagrodzie dla najlepszego piłkarza ligi, trafił do regularnie występującego w Lidze Mistrzów Olympiakosu Pireus. Za 7 milionów euro. Najlepszymi zawodnikami „na już” są natomiast Radović, Stilić, Junior i Hamalainen, którzy niezmiennie osiągają bardzo wysokie średnie not i również w większości szybko opuszczają Ekstraklasę. Spore kariery robią też Marcin Kamiński (u nas Newcastle), Maciej Gajos (Red Bull Salzburg) czy Michał Żyro (Ajax Amsterdam).
 
1. ONDREJ DUDA
 
2. MIROSLAV RADOVIĆ
 
3. SEMIR STILIĆ
 
4. DOSSA JUNIOR
 
5. KASPER HAMALAINEN


NAJLEPSI PIŁKARZE Z I LIGI
 
W I lidze także znajdziemy kilka perełek, ale też zawodników, którzy pomimo wieku dalekiego od juniorskiego, nadal mogą sporo dać nawet klubom Ekstraklasy. Odkryciem mianujemy… Krzysztofa Janusa, lat 28, który akurat u nas po transferze do Podbeskidzia zanotował 5 goli i 7 asyst w Ekstraklasie. Na Piątka i Piesio w zasadzie od razu rzuca się pół ekstraklasowej stawki i gdzie nie wylądują, tam w pomocy grają pierwsze skrzypce. Trzecie miejsce dla Aleksandra Kwieka, wiodącego rozgrywającego Zagłębia, a czwarte dla Patryka Fryca, który choć atrybutami nie powala na kolana, to zawsze prezentuje się bardzo dobrze i jest jednym z absolutnie najlepszych obrońców ligi. Dodatkowy atut to wiek - 21 lat pozwala na długą i udaną karierę w Ekstraklasie.
 
1. ŁUKASZ PIĄTEK

 
2. GRZEGORZ PIESIO
 
3. ALEKSANDER KWIEK

 
4. PATRYK FRYC
 
5. KRZYSZTOF JANUS
 
NAJBARDZIEJ ROZWOJOWI POLSCY PIŁKARZE
 
Jak można się było spodziewać, bo przecież w rzeczywistości wieszczy się mu wielką przyszłość, najbardziej rozwojowym z polskich zawodników zostaje Dawid Kownacki. U nas, w roku 2019 jest czołowym snajperem ligi francuskiej w barwach Auxerre. O koronę króla strzelców rywalizuje z nim tam inny Polak, Kacper Przybyłko. Kolejne trzy pozycje należą do Grzegorza Tomasiewicza i  Krystiana Bielika z Legii oraz Marcina Gawrona z Lecha. 
 
1. DAWID KOWNACKI

 
2. KACPER PRZYBYŁKO
 
3. GRZEGORZ TOMASIEWICZ

 
4. MARCIN GAWRON
 
5. KRYSTIAN BIELIK
 
***
 
Najnowszego Football Managera 2015 możesz kupić w Sklepie Transfery.info, klikając w baner poniżej.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Football Manager 2015
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.