W Anglii zarabia się najwięcej. Miażdżąca przewaga nad resztą Europy!

4 lata temu
Piłkarze grający w Premier League zarabiają najwięcej

Redaktorzy "Sportmail" postanowili chwycić za kalkulator i obliczyć, ile pieniędzy średnio trafia na konta piłkarzy grających w poszczególnych ligach.

Jak wykazały badania, przeciętny piłkarz biegający po boiskach Premier League inkasuje corocznie około 2,3 miliona funtów (dokładnie 43 717 funtów tygodniowo), co daje jednej z najlepszych lig na świecie pozycję lidera w klasyfikacji zarobkowej zawodników. To naprawdę powalająca statystyka, kiedy spojrzymy na różnicę nad pozostałymi rozgrywkami ligowymi.

Drugim krajem, w którym piłkarze osiągają niewymierne zyski, są Niemcy. Jednak pomiędzy Bundesligą a Premier League można dostrzec spory odstęp. Piłkarz grający w Bundeslidze może wziąć do portfela o 60 procent mniej niż w Anglii - 1,46 milionów funtów (dokładnie 28 011 funtów tygodniowo). Na najniższym stopniu podium znajduje się włoska Serie A (1,31 milionów funtów, dokładnie 25 263 tygodniowo).

Poza pierwszą trójką znajduje się m.in. hiszpańska Primera División, która w roli pracodawcy nie odstaje znacząco od rozgrywek z Italii. Później już w żadnej innej lidze średnia zarobków nie przekracza miliona funtów. W Ligue 1 zawodnicy otrzymują średnio 988 tysięcy rocznie, podczas gdy w lidze rosyjskiej można się dorobić około 900 tysięcy.

W trzeciej dziesiątce notowania można dostrzec polską Ekstraklasę (26.), gdzie w porównaniu do ligi angielskiej sportowcy dostają około 20 razy mniej.

Źródło: Daily MailŹRÓDŁO
Sportsmail
TAGI: Anglia Niemcy Zarobki
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.