Van Gaal stawia ultimatum Andersonowi

4 lata temu
Anderson musi opdzyskać formę | Fot. Manchester United FC

Anderson może w zimowym okienku transferowym opuścić Old Trafford, jeżeli znacząco nie poprawi swojej formy fizycznej.

Brazylijczyk drugą połowę minionego sezonu spędził na wypożyczeniu we włoskiej Fiorentinie, ponieważ nie miał większych szans na wywalczenie sobie miejsca w wyjściowym składzie "Czerwonych Diabłów".

Wydawało się, że przed startem obecnych rozgrywek 26-latek opuści Manchester, ale ostatecznie został w klubie, aby pod okiem nowego menadżera spróbować wrócić do kadry pierwszej ekipy.

Dla Andersona osiągnięcie tego celu będzie niezwykle trudne, ponieważ do tej pory zagrał tylko w dwóch oficjalnych meczach United i przez większą część trwającej kampanii zmagał się z kontuzjami, dlatego nie jest przygotowany na grę w Premier League.

Louis van Gaal liczy na to, że jego pomocnikowi uda się wkrótce odzyskać formę. Jeżeli tak się jednak nie stanie to najprawdopodobniej Brazylijczyk opuści zespół z Old Trafford w styczniu (więcej: http://transfery.info/71179,manchester-rozwiae-umowe-z-andersonem).

- On teraz wraca. Był kontuzjowany, ale teraz trenuje już normalnie z pierwszą drużyną. Nie mogę mówić o tym, co działo się z nim w ostatnim roku czy wcześniejszych latach, ale przez cztery miesiące, które tutaj jestem Anderson miał dużo urazów, dlatego ciężko mi go ocenić. Wiem, że kiedy uczestniczy w zajęciach to wykonuje ćwiczenia na dobrym poziomie. Nie zawsze był jednak zdrowy i to jest teraz jego największy problem - powiedział szkoleniowiec Manchesteru.

- Nie mogę wpisać go do kadry meczowej, bo musi być w odpowiedniej formie fizycznej. To najdrobniejsza rzecz, którą trener wymaga od zawodnika. Z tego powodu gracze czasem występują w drugim zespole, nawet tacy jak Falcao. Dobra kondycja i przygotowanie do rywalizacji jest najważniejsze. Najpierw trzeba je pokazać, ale nie przez jeden dzień, a przez kilka tygodni - dodał van Gaal.

26-latek od czasu, kiedy trafił do ekipy "Czerwonych Diabłów" z FC Porto w licpu 2007 roku za ponad 31 milionów euro rozegrał dla utytułowanego klubu z Anglii 181 spotkań i strzelił w nich dziewięć bramek oraz zanotował 21 asyst.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Louis van Gaal Anderson Luis de Abreu Oliveira Manchester United FC Anglia Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.