Oficjalnie: Decyzja UEFA w sprawie piłki na Krymie. Klub zapowiada, że się nie dostosuje!

4 lata temu
Krymskie kluby nie mogą brać udziału w rosyjskich rozgrywkach

UEFA zakazała klubom znajdującym się w regionie Krymu od nowego roku udziału w rosyjskich rozgrywkach.

Decyzja ta dotyczy trzech drużyn - TSK Simferopol, SKChF Sevastopol oraz Zhemchuzhina Yalta. Dwa z nich od tego sezonu rozpoczęły rozgrywki w trzeciej lidze rosyjskiej. Wcześniej występowały w ukraińskiej ekstraklasie. Dodatkowo wszystkie trzy zespoły grały w Pucharze Rosji. Zgodnie z przepisami rozgrywek trzecioligowych w Rosji, udział w nich mogą brać udział tylko piłkarze z rosyjskim obywatelstwem.

Prezes Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej Anatoly Konkov wysłał nawet list do UEFY i FIFY skarżąc się na rosyjską federację. Domaga się on ukarania związku. UEFA oraz FIFA nie uznają przyłączenia Krymu do Rosji i zabraniają zmiany rozgrywek krajowych przez drużyny bez oficjalnej zgody federacji.

Sekretarz Generalny UEFA Gianni Infantino określił Krym jako „specjalna strefa dla celów piłkarskich”. – Po omówieniu tego z władzami piłkarskimi na Ukrainie i w Rosji, Komitet Wykonawczy doszedł do wniosku, że na ten moment Krym należeć będzie do specjalnej strefy dla potrzeb piłki nożnej.

Prezes Sevastopolu Aleksander Krasilnikov po ogłoszeniu decyzji przez UEFA przyznał, że zespół mimo zakazu nadal będzie występował w rosyjskich rozgrywkach.

- Decyzja UEFA skierowana jest przede wszystkim przeciwko piłce nożnej oraz jej fanom. UEFA miesza piłkę nożną z polityką. My zamierzamy nadal uczestniczyć w lidze rosyjskiej – powiedział Krasilnikov.ŹRÓDŁO
BBC, TASS
TAGI: UEFA Rosja Ukraina Krym
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.